"אם אני ואתה נסכים על חוק" אמר נוני מוזס לנתניהו לפי הפרסום אמש בחדשות ערוץ 2, "אני אעשה כל מה שאני יכול שתהיה פה כמה זמן שתרצה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר לך את זה בצורה הברורה ביותר". אם אכן הדברים נאמרו ולא הוצאו מהקשרם, הרי שבמרכז הפרשה ובניגוד להנחות המוקדמות, עומד מוזס ואופן פעולתו, לפחות כמו ראש הממשלה נתניהו.

להערכת המשטרה, בין השניים התקיימו פגישות נוספות, ולא רק השתיים שהוקלטו, אך בשלב זה לא נחשפה עדיין התמונה המלאה לגבי כלל המפגשים שהתקיימו, ככל הנראה, בין מו"ל ידיעות אחרונות ארנון נוני מוזס וראש הממשלה נתניהו. התחושה העולה מהדברים שפורסמו אמש בחדשות 2, על ידי הכתב גיא פלג, היא של שחיתות עמוקה, ואף שיטתית. בין השניים תיווכו שורה של מקורבים, והמשטרה מתכוונת לגבות מכולם עדות.

נתניהו מרים כוסית, 2009 (צילום ארכיון: יוסי זליגר פלאש 90).

נתניהו מרים כוסית, 2009 (צילום ארכיון: יוסי זליגר פלאש 90).

רק ביום ראשון השבוע פורסם כי מוזס הוא איש העסקים העומד במרכז 'תיק 2000' של המשטרה. ככל הנראה נתניהו ומוזס עתידים להחקר שוב בימים הקרובים, אך סיומה של החקירה בכללותה אינו ברור וידוע.

"מה שיש פה זה לחץ פסול ובלתי פוסק של גורמים בתקשורת על גורמי האכיפה", הגיב בתחילת השבוע ראש הממשלה לטענות. "הם מפריחים בלונים שהאוויר החם יוצא מהם בזה אחר זה. כך יהיה גם במקרה הזה. אני מציע לחבריי באופוזיציה לא לחגוג כי אין מה לחגוג. את השלטון מחליפים בקלפי".

נוני מוזס (צילום: רוני שוצר / פלאש90).

נוני מוזס (צילום: רוני שוצר / פלאש90).

פרשה אחרת עליה נחקר נתניהו קשורה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן. בליל שבת דווח כי בשנת 2014 שוחח ראש הממשלה שלוש פעמים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקש להסדיר בעיה שהייתה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בוויזה שלו. על פי הדיווח, הבעיה אכן סודרה.

ברקע לדיווח, עומד חשד של המשטרה, שלפיו מילצ'ן נתן טובות הנאה לנתניהו בהיקפים גדולים. אמנון אברמוביץ' פרסם כי המשטרה חושדת בין היתר כי מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 8-7 שנים סיגרים במאות אלפי שקלים. נתניהו חשוד, על פי הודעה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, בקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים.