לפחות 88 מתפללים נרצחו ו-343 נוספים נפצעו, לאחר שמחבל מתאבד מטעם דאע"ש חדר למסגד מפורסם בדרום פקיסטן ופוצץ את עצמו באולם הראשי. הפיגוע ארע אתמול (חמישי), בשעת הדמדומים, במסגד הסוּפי "לאל שאהבז קלנדר", בעיר סהואן . גורמים רשמיים בפקיסטן דיווחו לסוכנות הידיעות איי. פי. כי בין ההרוגים תשעה ילדים ולפחות 20 נשים.

הפיגוע אתמול היה הקטלני ביותר במדינה מאז דצמבר 2014, אז חדרה חוליית טרור לבי"ס צבאי ורצחה 154 בני אדם, מרביתם תלמידים.

עדי ראייה מסרו לסוכנות הידיעות כי הפיגוע ארע באולם המרכזי של המסגד, שעה שמאות מתפללים רקדו דמאל (ריקודים מעגליים המהווים סוג של תפילה סופית).

הגנרל קמאר ג'אבד באוג'ה, רמטכ"ל צבא פקיסטן,  אמר כי "כל טיפת דם שזולגת תזכה לנקמה, נקמה מידית". נאוויד שאריף, ראש ממשלת פקיסטן, אמר כי כוחות הביטחון יאתרו את האחראים לפיגוע. השניים אמרו את הדברים לטלוויזיה הממלכתית במדינה.

הפיגוע אתמול הגיע אחרי שבוע של אירועי טרור בפקיסטן. לפחות 99 שני אדם נהרגו בשורת מתקפות של דאע"ש והטאליבן ברחבי המדינה בשבוע האחרון בלבד.

דאע"ש ביצע פיגוע דומה במסגד סוּפי בדרום-מערב פקיסטן, לפני כשלושה חודשים. בפיגוע, שבוצע גם הוא בשעת תפילה, נהרגו לפחות 43 מתפללים.

בשנת 2012 נשלחו פעילי דאע"ש מסוריה לאפגניסטן ופקיסטן, במטרה לגייס מתנדבים למלחמת האזרחים בסוריה. באוקטובר 2014, כשלושה חודשים אחרי שדאע"ש ייסד את "הח'ליפות של כל המוסלמים בעולם", פרסמו קבוצות שונות באפגניסטן (חלקם לוחמי טליבאן ואל-קאעידה לשעבר) שבועות אמונים למנהיג דאע"ש, אבו באכר אל-בגדדי. בינואר 2015 הודיע דובר דאע"ש, אבו-מחמד אל-אדנני, על ייסוד "וויליאט חוראסאן", מחוז של הארגון באפגניסטן ופקיסטן. מאז נרשמו שורה של תקריות אלימות בהן התקיף דאע"ש את כוחות הביטחון בשתי המדינות. ארגון הטרור ביצע גם מספר פיגועי התאבדות ומעשי טבח נגד אזרחיהן השיעים והסופים של המדינות.

FindTheData | Graphiq