מכונית תופת שהתפוצצה אתמול (חמישי) בבגדד גרמה למותם של לפחות 59 בני אדם, ולפציעתם של 66 נוספים. גורמי משטרה ורפואה מדינה אישרו לסוכנות הידיעות איי. פי את מספרי הנפגעים מהפיגוע, שארע בחנות כלי רכב בשכונת אל בעאיה השיעית. דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע בהצהרה שפרסם הארגון באינטרנט, בה נטען שהוא כוון נגד "כופרים שיעים".

בארבעה התקפות נוספות של דאע"ש באזור בגדד, נהרגו אתמול שמונה בני אדם נוספים, ונפצעו לפחות 30.

מכונית תופת של דאע"ש, שהתפוצצה ביום רביעי האחרון ברובע השיעי סאדר שבמזרח בגדד, הביאה למותם של לפחות 18 בני אדם ולפציעתם של עשרות. הארגון טען אז כי הצליח לפגוע ביותר ממאה "כופרים שיעים" בפיגוע ההתאבדות בסאדר.

בשבוע האחרון רצחו אנשי דאע"ש יותר משמונים בני אדם, ופצעו מאות נוספים, בבירה העיראקית. מרבית הקרבנות היו מוסלמים-שיעים.

דאע"ש ביצע, בשנה החולפת, יותר מארבעים פיגועי תופת, בהם נהרגו 1,550 אזרחים, בעיר בגדד לבדה. מרבית הפיגועים בוצעו באמצעות רכבי תופת במקומות הומי אדם ברבעים השיעים של העיר או במוקדים של מוסדות השלטון. בכל רחבי עיראק, נהרגו בשנה האחרונה כ-5,000 אזרחים לא חמושים בפיגועים שביצע הארגון.

במהלך שנת 2016 פוצצו עצמם 1,141 מחבלים מתאבדים של דאע"ש בסוריה, לוב ועיראק, 864 מהם עשו זאת באמצעות רכבי תופת. לפחות 41,200 אזרחים לא חמושים נרצחו על ידי הארגון מאז שהכריז על ייסוד הח'ליפות ביוני 2014.