אתמול בלילה קרסו לפתע מספר שירותים שונים ברחבי האינטרנט. בהתחלה היה קשה לזהות מגמה אך מי שניסה להכנס ל-Trello או Any.do כדי לבדוק איזה משימות לפניו או ניסה לצפות בטוויץ' גילה להפתעתו שהשירותים האלה לא פועלים כמו שצריך או לא פועלים בכלל. לאחר כמה שעות התבררה הסיבה – שרתים של חברת אמזון עליהם יושבים חלקים משירותים שונים ברחבי הרשת קרסו ואיתם שירותים שונים ואפליקציות רבות שמשתמשות בשרתים האלה.

שירותים רבים באינטרנט משתמשים כיום בשרתים של אמזון, גוגל או מיקרוסופט כדי להפעיל את האתרים והאפליקציות שלהם כיוון שהמחירים זולים בהרבה מלהחזיק שרת בעצמם ואמזון מבטיחים 99.9% זמן באוויר, משמע – כמעט ללא קריסות. אך אתמול בלילה (לילה בישראל, יום בארה"ב) קרס אחד המרכזים של אמזון בווירג'יניה (US-EAST-1) ששייך לשירות AWS S3 (Simple Storage Service), שירות שתפקידו בפשטות אכסון של קבצים ונתונים. בין השירותים שנפגעו: מדיום, סלאק GitHub, Trello, הענן של אדובי, אתרים שנוצרו באמצעות WIX ועוד רבים. גם האתר "Is It Down Right Now?" שמשמש כדי לבדוק האם שירותים שונים באינטרנט פועלים או לא קרס באופן אירוני. יש שיגידו ש"האינטרנט נשבר" אתמול בלילה.

מעבר לשירותים באינטרנט גם חפצים בעולם האמיתי שמחוברים ל"אינטרנט של הדברים" הושפעו ואנשים התקשו להשתמש בשלטים שונים, להדליק נורות, לפתוח שערי חניה ובמקרים מסויימים אפילו להפעיל את התנור. גם השירות IFTTT שמאפשר לחבר בין שירותים שונים ברשת לחפצים מחוברים קרס בתוך המהומה.

אמזון הודיעו במהלך הלילה כי איתרו תקלות רבות במתקן בווירג'יניה שמשפיע על שירותים שונים וטענו שהם הצליחו לרדת לשורש הבעיה ופועלים כדי לתקנה. התקלה הייתה ככל הנראה חמורה עד כדי כך שבאמזון לא הצליחו להיכנס ללוח המחוונים שלהם כדי לעדכן את הלקוחות שקיימת בעיה. הבעיה נפתרה באזור השעה חצות (שעון ישראל) ואמזון פרסמו הודעה כי הכל חזר לשגרה.

שירותי האינטרנט של אמזון חצו בשנה האחרונה את רף מיליון המשתמשים ומאות אלפי שירותים פועלים על הפלטפורמה שלה ובניהם חברות ענק כמו AirBNB ונטפליקס. למרות ששירותי אמזון נחשבים לאמינים, לא מומלץ להסתמך על שירות אחד בלבד עבור הפעילות ותמיד כדאי (כך גם אמזון ממליצים) לפצל את הפעילות בין כמה מרכזים ואפילו כמה שירותים שונים כדי לשמור על גמישות גבוהה במקרה של קריסת שירותים. עם זאת חברות רבות לא עושות את זה בגלל עלויות גבוהות וסיבוכים שונים בכתיבת הקוד המתאים.

גם ב-2011 נפלו שרתי אמזון לכמה ימים ואיתם אתרים ושירותים שונים כמו רדיט, ופורסקוור.