הפגנות הפלג החרדי המשיכו היום (שני) אחר הצהריים, כשמאות אברכים חסמו כעשרה צמתים ברחבי הארץ, כשהמוקד היה בירושלים. במשטרה מסרו הערב (שני) כי עד כה נעצרו 20 מפגינים שהפרו את הסדר הציבורי ותקפו שוטרים. מצד אנשי הפלג, ישנה ביקרות רבה על האלימות שמפעילה המשטרה בהפגנות, לדבריהם המשטרה השתמשה ב"סוסים, אלות, זרנוקי מים, מכל הבא ליד." לשאלתנו האם היתה אלימות מצד המפגינים, השיב אברהם בוימל, חבר 'הוועדה להצלת עולם התורה': "אנחנו מכבדים את המעמד כבני תורה. לחסום צומת זה סגנון של מחאה לגיטימי, זכותנו לעשות את זה."

בוימל אמר ל'דבר ראשון': "המשטרה עושה את מלאכתה נאמנה – ברור שמופעל כוח בלתי סביר כלפינו." בוימל טוען כי כל 250 העצורים שנעצרו ביום שישי במטרה למנוע את ההפרעה למרתון ירושלים שוחררו.

רחובות מרכזיים בירושלים נחסמו הערב – יפו, נורדאו, אזור כיכר השבת ועוד, על ידי אנשי הפלג. לפי המשטרה, חלקם יידו אבנים והשליכו חפצים לעבר השוטרים, ואף ניסו לתקוף ולבעוט בפרש. שוטרת נפגעה בידה מאבן שהושלכה לעברה ופונתה על ידי מד"א במצב קל.

אנשי הפלג מפגינים בימים האחרונים על מעצרו של העריק מאיר טולדנו מאופקים, אשר הערב (שני) ביקשה הפרקליטות להעריך את מעצרו עד תום ההליכים. לדברי בוימל, עוד שני עריקים נעצרו בימים האחרונים, כשאחד מהם, נשפט למעצר של 20 ימים.

ביחס להמשך מעצרו של טולדנו, נמסר מהוועדה להצלת עולם התורה כי "הוועדה להצלת עולם התורה קובלת על עינוי הדין שעובר אסיר עולם התורה, ומבטיחה לשחררו על ידי הפגנות סוערות שמתקיימות בשעה זו בכל רחבי הארץ."

מהמשטרה נמסר כי היא ממשיכה בהערכות במוקדי ההפגנות. המשטרה מדגישה כי תפעל באפס סבלנות כלפי כל נסיון להפר את הסדר, לסכן עוברי אורח ונהגים הנוסעים לאורך צירי תנועה הסמוכים למוקדי ההפגנות ולשבש את שגרת חיי תושבי העיר. כן תנהג ביד קשה ותפעל למצות הדין עם מפירי הסדר בהם אלו שתקפו ופגעו בשוטרים.