הסכם קיבוצי חדש שנחתם אתמול (חמישי) בסופרגז אשכולות (חברת הבת של סופרגז) יקצר את שבוע העבודה בחברה לחמישה ימים כפי שנהוג בחברה האם – וזאת בלא פגיעה בשכר העובדים. ההסכם בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה נחתם השבוע במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל סופרגז אשכולות רון קיסרי ויו"ר מרחב אשדוד חיים שייב.

"אני מברך את עובדי סופרגז אשכולות הממשיכים לקצור את פירות ההתאגדות שלהם בהסתדרות, עם הסכם חדש המביא לשיפור משמעותי נוסף בתנאי העסקתם" אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן במעמד החתימה, "במו"מ זה הצדדים הצליחו לגשר על הפערים ולהגיע, תוך הידברות, להסכם התורם למערכת יחסי העבודה בחברה".

"אנו ממשיכים במשא ארוך שהתחלנו הכולל ארגון מקומות עבודה וחתימה על הסכמים קיבוציים ומביא לצמצום פערים בתוך מקומות העבודה" הוסיף יו"ר מרחב אשדוד חיים שייב שליווה את התארגנות העובדים מאז הקמתה, "הסכם זה, שההישגים בו מדברים בעד עצמם, הוא נדבך נוסף בעשייה שלנו למען חברה שיוונית יותר".

לאחר שבהסכם הראשון שנחתם בחברה בינואר 2014 הוסדרה תוספת שכר ממוצעת של 5%, נפתחו לעובדים קרנות השתלמות ועוגן ביטחונם התעסוקתי ומנגנון יישוב חילוקי הדיעות בין הועד להנהלה – בהסכם הנוכחי יהנו הטכנאים בחברה מתוספת שכר של 8%, הגדלת תעריף הכוננות מ-170 שקל ל-600 שקל, הפרשה של 25%  מהפרמיות לזכויות סוציאליות וממנגנון אחיד וקבוע לפרמיות עבור התקנות ועבודות נוספות. עובדי הסקטורים האחרים בחברה ייהנו מתוספת שכר בגובה 7.5%. ההסכם יחול לשלוש שנים, רטרואקטיבית מאז תחילת השנה.

יו"ר הוועד, גבי רובין: "אנו מברכים על כך שנחתם הסכם ברוח טובה, שמביא בשורה חיובית לעובדים המסורים של סופרגז אשכולות. תודה לאנשי ההסתדרות על הליווי הצמוד ולהנהלת המפעל שידעה להעריך ולכבד את ההון האנושי בחברה".