עובדי חברת מילוטל, מאזור התעשייה הצפוני בנהריה, התאגדו בהסתדרות בליווי מרחב גליל מערבי. מהלך ההתארגנות קרם עור וגידים בעיקר על רקע רצון העובדים להסדיר ולהבטיח את תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי והכלכלי בחברה. הודעה על היציגות נשלחה להנהלת החברה.

"ניסינו כבר כמה פעמים לארגן את עובדי המפעל – עכשיו הם באו בעצמם והצליחו במהלך" אמר לדבר ראשון יו"ר מרחב גליל מערבי בהסתדרות, אשר שמואלי, "אני שמח שנושא ההתארגנות ממשיך לתפוס תאוצה, בארץ בכלל ובמרחב בפרט".

דורון אלעד סגל, יו"ר ועד הפעולה במפעל, הוסיף כי "רצינו שיהיה ועד, גוף שיכול לעזור לנו לשמור על זכויות העובדים". לדבריו, לאחר שקיבל את ההחלטה לאגד את חבריו, פנה להסתדרות וקיבל ליווי, בעזרתו היה מהלך החתימה מהיר מאוד.

במכתב היציגות שנשלח למנכ"ל החברה הביעו חברי ועד העובדים, ואנשי המרחב, תקווה לכינון יחסי עבודה פוריים וטובים בין נציגות העובדים וההנהלה, וביקשו לקיים פגישת היכרות להתנעת תהליך המשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי ראשון בחברה. הנהלת החברה פנתה להסתדרות בבקשה לבחון את טופסי ההצטרפות.

מפעל מילוטל המהווה את מקפיא הירקות הגדול בישראל ומתמחה ביצור מוצרי ירקות ותפוחי אדמה קפואים, הוקם על ידי תשלובת מילואות שבבעלות קיבוצי הגליל המערבי בתחילת שנות השמונים. ב-1994 נרכש המפעל על ידי קבוצת פישמן. מוצרי המפעל מופצים על ידי אסם, תנובה וחברות נוספות. במפעל עובדים כ-130 עובדים קבועים.