היסטוריה חשובה התרחשה אתמול (חמישי) באנגליה כששופט הכדורגל ראין אטקין בן ה-32 הפך לשופט הראשון בכדורגל האנגלי שהצהיר בפומבי על נטיות מיניות הומוסקסואליות. אטקין שפט בשנים האחרונות כשופט רביעי בליגת הפרימיירשיפ ובליגת וואן, הליגות השנייה והשלישית באנגליה. בעונה הקרובה אטקין ישפוט בליגות National League North and South שהיא בעצם הליגה השישית באנגליה וינסה לקדם את הקריירה האישית שלו כמנהל משחק.

אטקין הצהיר על נטיותיו המיניות בראיון שקיים עם העיתון סקיי ספורט. כעת הוא מקווה שהצעד האמיץ שלו יקדם את הפתיחות והסובלנות ויגרום לעוד שחקנים, שופטים ומאמנים לעשות את הצעד האמיץ ולהצהיר על הנטיות המיניות שלהם. "תהיה מי שאתה רוצה להיות ותקבל את האחרים על מי שהם. להיות הומו לא משפיע על היכולת שלך לשפוט משחק כדורגל. אבל אם אדבר על שוויון וגיוון אנושי, אני אבחר לציין שאני הומו בגלל שזה רלוונטי לדיון."

אטקין בחר לעשות מעשה שכמעט ולא נעשה בכדורגל הגברים. הפחד מהתגובות הקשות גורם לשחקני ספורט, לשופטים ולמאמנים להסתיר את הנטיות המיניות שלהם מתוך פחד מהדרה ושנאה שתופנה כלפיהם. רק לפני חצי שנה פרש שופט הכדורגל הספרדי חסוס טומילרו בן ה-21 שהיה השופט הראשון בליגות הספרדיות שיצא מהארון. הוא עזב את משחק הכדור אחרי שספג הקנטות ,עלבונות ואיומים על חייו מיציעי המגרשים ברחבי ספרד.

אטקין מקבל גיבוי מלא מהתאחדות הכדורגל האנגלית ומרגיש שהוא חלק משינוי גדול יותר שמתרחש בתפיסה סביב הומוסקסואליות במגרשי הכדורגל באנגליה. "הומופוביה מהווה עדיין בעיה, אבל הדברים כל הזמן משתפרים. אתה יכול לשנות את המשחק ואת התרבות כשאתה משנה את הדעות שלך" אומר אטקין שבחר לקחת על עצמו תפקיד משמעותי במלחמה בהומופוביה והפך תוך לילה לפנים של המאבק בתוך ומחוץ למגרשי הכדורגל ומוסיף "ללא ספק הייתה התקדמות טובה מאז שהתחלתי לשפוט".

בהמשך הראיון הוא מציין לטובה את הקמפיין הגלובלי שנקרא The Rainbow Laces campaign שמקדם סובלנות וקבלה של בני אדם בלי קשר לנטיות המיניות שלהם, בנוסף הוא ציין לטובה את אדידס ונייקי שעוזרים להעביר את המסר נגד הומופוביה בכל ענפי הספורט בעולם. בסיום הראיון האופטימי הוא מציין את הצפייה שלו להמשך התהליך שהכדורגל האנגלי צריך לעבור "אני אשמח לראות עוד שחקנים ושופטים עוזרים להעביר מסר של קבלת האחר, בעזרת המאמץ המשותף נצליח להגיע לעוד קהילות".

.