קרישטל נולד ב-1903 למשפחה יהודית דתית בעיר ז'רנוב שבפולין. בגיל שלוש החל ללמוד ב"חדר", וקיבל חינוך יהודי דתי. כשהיה בן 10 התייתם מאמו ושנה מאוחר יותר, עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה נלקח אביו בשבי הרוסי וקרישטל לא ראה אותו במשך ארבע שנים. הוא ואחיו פוצלו בין דודיהם, והוא עצמו עבר לגור בגיל 12 עם דודתו. לאחר המלחמה שב האב לביתו, אך נפטר זמן קצר לאחר מכן, בפורים 1919, כאשר קרישטל היה בן 15 וחצי בלבד.

בשנת 1920 עברה המשפחה ללודז' וקרישטל החל לעבוד במפעל הממתקים המשפחתי בו הפך למומחה בייצור ממתקים. ב-1928 התחתן ונולדו לו שני ילדים. לאחר כיבוש פולין בידי גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה המשיך בייצור ממתקים גם כשהיה בגטו לודז'.  שני ילדיו נפטרו בגטו ועם חיסול הגטו באוגוסט 1944 נשלחו הוא ואשתו למחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. אשתו נספתה במחנה, והוא הועבד בעבודת כפייה ושרד. עם שחרור המחנה בידי הצבא האדום נלקח לבית חולים, וחזר לייצר ממתקים לחיילי הצבא. הוא חזר ללודז' ושיקם את חנות הממתקים שלו. נישא בשנית ב-1947 ונולד לו בן.

בשנת 1950 עלה לישראל עם משפחתו ונולדה לו בת. קרישטל התגורר מאז עלייתו לארץ בחיפה. תחילה עבד במפעל ממתקים מקומי, ובהמשך הפך לעצמאי, ייצר ממתקים בביתו ומכר אותם בקיוסק. בשנת 1952 פתח מפעל לממתקים, "שר את קרישטל", שפעל עד 1970. עם סגירת המפעל חזר לייצר ממתקים בביתו עד לפרישתו לגמלאות.

קרישטל היה ניצול השואה המבוגר ביותר. בינואר 2016, לאחר פטירתו של יאסוטרו קואידה מיפן, הפך קרישטל לגבר המבוגר בעולם (עם זאת, היו נשים מבוגרות ממנו). במרץ 2016 הוכר רשמית על ידי ספר השיאים של גינס כגבר המבוגר בעולם, על פי מסמכים שנמצאו בפולין שאישרו את גילו. קרישטל התגאה בהיותו מניח התפילין הוותיק ביותר החי היום.

קרישטל הלך לעולמו היום (שישי) אחר הצהריים, כפי שדווח בערוץ 7, חודש בלבד לפני יום הולדתו ה-114 כשהוא מותיר אחריו 2 ילדים, 9 נכדים ו-32 נינים.

יהי זכרו ברוך.