מאבק הנכים ממשיך. בהיעדר מענה לדרישות הנכים שסובלים מקצבה שחוקה ונמוכה ממשיכים הנכים ופעילים חברתיים להפגין בכל רחבי הארץ. אמש היה זה במרכז חורב שבחיפה. עשרות אנשים קראו לממשלה להעלות את קצבת הנכות בפעימה אחת ולהשוותה לשכר המינימום.

בין המפגינים היה אברהם ארזי (67) חולה פוליו שלדבריו "ממשלת ישראל חייבת להכיר בצורך להגדיל את קצבת הנכים. זה בזיון. 15 שנה הן לא עלו". לני ביטון (45) בעלת 100% אחוזי נכות פיזית ונכות נפשית בגין התעללות שעברה אמרה "אנחנו רוצים קצבה בגובה שכר מינימום, בפעימה אחת. אני מכירה את פעימת הלב, היא לא מפוצלת".

ביטון הוסיפה "אני מקבלת 2,342 ש"ח קצבה ויש לי גם קצבת נכות נוספת כתוצאה ממצב נפשי קשה. טוב שיש לי בן זוג שגם הוא מקבל את הסכום הזה, וביחד המצב קצת פחות קשה. המשפחה לא תומכת בי ועם 3,000 ש״ח לכל אחד מאיתנו אי אפשר לחיות. אני לא דואגת רק לעצמי, אלא לכלל הנכים. יש 288 אלף נכים בארץ".

מאבק הנכים זכה לפרופיל תקשורתי גבוה עקב הצעת החוק של חבר הכנסת מהאופוזיציה אילן גלאון (מרצ) שעברה בקריאה טרומית. כדי למנוע את חקיקה שהיתה משווה את קצבת הנכות לשכר המינימום פעלו בממשלה בתחכום – הכריזו על הצעות חוק ממשלתיות, הקימו ועדות ויצרו ויכוח מתוקשר בין ההצעה בה תמך שר האוצר, בעלות של 4 מיליארד ש"ח, להצעה מעליבה וצנועה הרבה יותר, אותה הוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההצעות והוויכוחים המתוזמרים יוצרים מצג שווא של טיפול בבעיה בעוד שמצב הנכים נשאר בדיוק כשהיה.

לנכים מצטרפים ברחבי הארץ פעילים חברתיים ביניהם חברי תנועת דרור ישראל והנוער העובד והלומד. נראה שעתידם של הנכים יהיה תלוי בסופו של דבר בגודל התמיכה הציבורית לו יזכה מאבקם.