אחרי שחסמו הבוקר את היציאה מקיסריה, התמקמו בשעות הצהריים כ20 פעילים של מאבק הנכים בכביש החוף לצפון, סמוך למחלף זיכרון יעקב, וחסמו את הכביש, למשך כעשרים דקות. במסגרת המאבק להעלאת קצבאות הנכות חוסמים הנכים בשבועות האחרונים כבישים ברחבי הארץ.

חסימת הנכים בכביש החוף. (צילום: 'הנכים הופכים לפנתרים')

אייל כהן, מארגן החסימה הבוקר, אמר לדבר ראשון כי "קבוצה של 'הפנתרים' (הפעילים האחראים לחסימות הכבישים, ט.כ.)סגרה את השכונה של ראש הממשלה. זה עוד צעד במחאה שלנו נגד מדיניות הממשלה ואנחנו נלך ונחריף את זה. אנחנו ממשיכים קדימה וכבר בדרך לחסימה הבאה".

אחת מהמשתתפות בחסימת הכביש בקיסריה, אליס היימן, אמרה לדבר ראשון כי "הממשלה אמרה שהנכים לא הוכיחו שאי אפשר להתקיים מ-2,342 שקלים. לדעתי לראש הממשלה יש בעיה בתפיסת המציאות. כל ילד יודע כמה עולה שכירות וכמה עולה ארנונה. מה אנחנו רוצים? זה לא בשביל טיסות לחו"ל, זה בשביל לחיות בכבוד. הנכים זה ארגון פוליטי, למי ראש הממשלה רוצה שנפנה? יש פה אנשים שיש להם ילדים בצבא שהולכים לעבוד, שיצאו הביתה בסוף השבוע ולא היה להם אוכל. שיפעל להוציא אותנו ממעגל העוני. הוא צריך להבין שלא בחרנו להיות נכים".

"חשוב לציין שהמשטרה נהגה בנו הבוקר בכבוד ורגישות וגם תושבי קיסריה אומנם איחרו לעבודה בגלל החסימה אבל הביעו סולידריות עם המאבק" הוסיפה היימן, "כל הארגונים מאחורינו לא יעשו לנו הפרד ומשול".

הנכים חוסמים כביש בקיסריה, סמוך לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אליס היימן).

בתוך כך, שלח הבוקר אלכס פרידמן, יו"ר ארגון נכה לא חצי בן אדם, מכתב לראש הממשלה בו קרא לו לשקול שוב את יחסו והתנהלותו כלפי הנכים "לפני שיקרו אסונות".

"ציבור הנכים נחוש להמשיך במאבקו על הזכות הבסיסית לחיות בכבוד, מכיוון שלא נותר לו יותר מה להפסיד", כתב פרידמן, "אני מזמין אותך להיפגש בדחיפות, היכן ומתי שתבחר, על מנת שנוכל לשים סוף לסאגה המייגעת והכואבת הזו בצורה צודקת ומכבדת, כיאה לה".

מחר, צפויה הממשלה להגיש את תגובותיה המקדמיות לעתירה שהוגשה בנושא לבג"ץ. זאת לאחר שביום חמישי האחרון ביקשה ארכה נוספת של שלושה ימי עסקים מאחר ואחד המצהירים מטעמה נמצא בחו"ל.