ארגוני הנכים המשיכו אתמול בצעדי המחאה שלהם להעלאת קצבאות הנכות. בבוקר חסמו הארגונים "הנכים הופכים לפנתרים" וארגון "נכה לא חצי בן-אדם" את כיכר רוטשילד בקיסריה ומשם הם התקדמו להפגנה מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה. בהמשך היום צפויים צעדי מחאה נוספים ברכבת ישראל.

חוסמים את כיכר רוטשילד בקיסריה (דוברות "נכה, לא חצי בן אדם")

במקביל התקיימה פגישה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וארגון "נכה לא חצי בן-אדם". אלכס פרידמן, יו"ר "נכה לא חצי בן-אדם", אמר לקראת הפגישה, "אבי ניסנקורן אדם רגיש ומחויב לנושא באופן אישי, כולי תקווה שיבהיר את עמדתו ויעמוד לצד הנכים במאבק כפי שהבטיח בפגישתנו האחרונה. רוב הנכים הם אנשים שהיו בריאים, עבדו, שילמו מיסים, והפכו לנכים בעקבות מחלה או תאונה. הממשלה הפקירה אותנו, מקווה שניסנקורן ינהג אחרת".

בנוסף, לאחר שסיעות המחנה הציוני ומרצ ביקשו לקיים כינוס דחוף של הכנסת תוך כדי הפגרה בנושא מאבק הנכים, השיגו היום הסיעות את מספר החתימות הנדרש. הדיון נקבע ל-18.9 בשעה 11:00 בבוקר בנושא, "התעללות הממשלה בנכים". ח"כ איציק שמולי אמר, "הממשלה מבזה את הנכים ואנחנו חברי הכנסת חייבים להתייצב ולשים למחדל הזה סוף. אנחנו לא מוכנים לוותר ולא לשתוק לאור הטרטור וההונאה של הממשלה את הנכים."