אירוע אלימות חמור התרחש אתמול (שלישי) בבית החולים רמב"ם שבחיפה בשעות אחר הצהריים, אחות הותקפה ע"י מטופלת וחברתה. האחות המותקפת נחבלה בפניה, ופונתה לטיפול בחדר המיון. בעקבות התקיפה תתקיים היום ב-9:00 בבוקר עצרת מחאה בבית החולים, לאות הזדהות עם האחות שהותקפה. מבית החולים נמסר, "הנהלת רמב"ם מזועזעת מהאירוע האלים ודוגלת במדיניות של אפס סובלנות בכל הנוגע לאלימות כלפי צוותים רפואיים. לא יתכן שאנשים המקדישים את זמנם לטיפול בציבור יאלצו לספוג קללות ומכות. יש להוקיע את התופעה המכוערת הזו ולמצות את מלוא חומרת הדין נגד התוקפים".

אחיות בבית החולים הדסה עין כרם בהפגנה לאחר אלימות נגד אחות בבית החולים, מרץ 2011 (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90).

האחות הותקפה באחת המחלקות הפנימיות ברמב"ם על ידיי מטופלת צעירה וחברתה. התוקפת נעצרה ע"י שוטר בית החולים. האירוע החל כאשר צעירה, בת 28, חברתה של מאושפזת , ירקה, קיללה ואיימה באלימות על אחות בת 46. אנשי ביטחון של בית החולים שהוזעקו למקום הוציאו את המקללת מהמחלקה, ואז הצעירה המאושפזת, בת 18, התנפלה על האחות והכתה אותה באגרופים. האחות איבדה את הכרתה ופונתה למיון, שם היא מטופלת כעת (שבה להכרתה) כשהיא חבולה בפניה. התוקפת נעצרה על ידי שוטר בית החולים והועברה לתחנת המשטרה בחיפה.  האחות המותקפת מסרה שהיא בהלם מכך שמטופלים יכולים להגיע לרמה כה קשה של אלימות.

על רקע האירוע הקשה, וועד האחים והאחיות של רמב"ם, בתמיכת הנהלת בית החולים, יקיים מחר עצרת לאות מחאה נגד האלימות המופנית כלפי עובדי מערכת הבריאות. העצרת תתכנס מחר בשעה 9:00 בבוקר ברחבת המיון של ביה"ח, לאות הזדהות עם האחות המותקפת. בעצרת ייקחו חלק נציגי הנהלת בית החולים, ראשי הוועדים ועובדי בית החולים.