דבר ראשון
חסימת כביש בצומת חוצות המפרץ (קרדיט: הנכים הופכים לפנתרים)
מחאת קצבת הנכות
לא מחכים ל"אחרי החגים"

מחאת הנכים נמשכת: צומת חוצות המפרץ נחסמה לתנועה.

חסימה נוספת, הפעם בצפון | "אנו דורשים קיצבה בגובה שכר המינימום" אמר אייל כהן מארגון נכים הופכים לפנתרים שארגנו את המחאה | ראש הממשלה אמר בשבוע שעבר כי מתווה להעלאת הקצבאות יוצג רק לאחר החגים

עדכון אחרון: 14.09.2017, 11:50

לאחר שחסמו הבוקר את כביש 2 במחלף אור עקיבא לכיוון צפון, המשיכו פעילי "הנכים הפכו לפנתרים" לחיפה וחסמו את צומת חוצות המפרץ, זאת כחלק מהמחאה בעד העלאת קצבאות הנכות לשכר מינימום.

אייל כהן מהארגון "הנכים הופכים לפנתרים" אמר שלא יתנהל שום משא ומתן ללא הנכים הופכים לפנתרים, "אנו דורשים קיצבה בגובה שכר המינימום. כל עוד לא ישבו איתנו במשא ומתן המדינה תחסם והמאבק יחריף מיום ליום יותר ויותר".

חסימת כביש, מחאת הנכים (קרדיט: הנכים הופכים לפנתרים).

חסימת כביש, מחאת הנכים (קרדיט: הנכים הופכים לפנתרים).

בישיבת הממשלה בשבוע שעבר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי התכנית להעלאת קצבאות הנכים תובא לאישור הממשלה לאחר החגים. עם זאת, עד כה לא פורסמו המלצות הוועדה הבין משרדית בראשות פרופ' אבי שמחון, וכלל לא ברור מה יהיו ההמלצות הסופיות שיוגשו. נתניהו הצהיר כי הקצבאות יעלו ב-4 מיליארד שקלים, אך רק תוך 4 שנים. כלל לא ברור אם התוספת עליה הצהיר רוה"מ היא רלוונטית, וזאת בהתחשב בעובדה שבכל מקרה הקצבאות צפויות לעלות בתקופה זו בסכום של כ-3.2 מיליארד שקלים בגידול טבעי.

בשבוע שעבר נפגשו נציגי ארגוני הנכים עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. לאחר מכן, נפגשו גם עם ח"כ דוד ביטן, שהציג במסיבת עיתונאים בחודש יוני מתווה להעלאת הקצבאות המבוסס על הסכמה עם כל סיעות הכנסת. ניסנקורן הדגיש כי המתווה לפתרון המשבר צריך להיות מבוסס על שלושה עקרונות מרכזיים, "שינוי שיטת ההצמדה של הקצבאות, קידום יוזמות שמעודדות יציאה לעבודה מבלי לפגוע בקצבה ועדכון גובה הקצבאות באמצעות הגדלת מסגרת התקציב".

חסימת כביש, מחאת הנכים (קרדיט: הנכים הופכים לפנתרים).

נושאים קשורים:  נכים הופכים לפנתרים, חסימת כבי, קצבאות הנכות, המאבק להעלאת קצבאות הנכות
תגובות
×