היום (שני) תימשך השבתה מלאה של מטה החברה בפתח תקווה, מפעל טבע מדיקל באשדוד ומפעל טבע פלנטקס בנתניה. גם העובדים המתבצרים במתקני החברה בירושלים, ימשיכו מחר בשביתה כוללת.  במהלך הבוקר יפגשו שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן עם יו"ר ההסתדרות וראשי כל הוועדים של חברת טבע.

במקביל לכך, כ-250 עובדי טבע בכפר סבא יעצרו מחר את כל הפעילות של המפעל למשך ארבע שעות החל מהשעה-12:00 בצהריים. עובדי המפעלים טבע מיגדה בקריית שמונה, אביק בנתניה וטבע-טק במועצה האזורית רמת חובב, יקיימו אספות הסברה בסמוך לאתרי החברה. כמו כן, צפויות פעולות מחאה נוספות.

הסיקור החי פתוח
עדכון אוטומטי:  

ועדת השרים למשבר טבע שהוקמה אתמול תיפגש לדין ראשון בשעה 11:00

מאות עובדי טבע חוסמים את הכניסה למשרד האוצר בירושלים

זאת במחאה על הפיטורים ההמוניים בחברה.

מאות עובדי טבע חוסמים את הכניסה למשרד האוצר בירושלים, 18 בדצמבר 2017. (צילום: דוברות ההסתדרות)

מאות עובדי טבע חוסמים את הכניסה למשרד האוצר בירושלים, 18 בדצמבר 2017. (צילום: דוד טברסקי)

מאות עובדי טבע חוסמים את הכניסה למשרד האוצר בירושלים, 18 בדצמבר 2017. (צילום: דוד טברסקי)

עובדי מפעל טבע מדיקל באשדוד חוסמים את הכניסה הצפונית לעיר

בהמשך למחאת עובדי טבע שתתקיים גם היום (ב') בכל רחבי הארץ, ברגעים אלו חוסמים עובדי מפעל טבע מדיקל באשדוד את הכניסה הצפונית לעיר (שדרות בני ברית-פינת האורגים).

ועד עובדי טבע טבליות בירושלים: נתבצר במפעל עד שיימצא פתרון לכל העובדים

כמאה עובדים העבירו את הלילה במפעל.

אחד העובדים אמר לדבר ראשון כי "עד לפני חמישי בכלל לא ידענו שזה אנחנו. היינו בטוחים מפעלים אחרים. פתאום בום – מפטרים. לדעתי ההחלטה התקבלה ואין מה לעשות". עוד סיפר כי עד כה לא דובר איתם על פיצויים או חבילות פרישה.

שר העבודה, חיים כץ, הגיע לפגישה עם הנהלת מפעל טבע טבליות בירושלים

השר כץ, יחד עם יואב שמחי יו"ר ההסתדרות הלאומית ויו"ר ועד העובדים איציק בן סימון, מקיימים בשעה זו בפגישה עם מנהל טבע טבליות. השר מסר כי

שר העבודה והרווחה חיים כץ עם יואב שמחי יו"ר ההסתדרות הלאומית ויו"ר ועד העובדים איציק בן סימון, בפגישה עם מנהל טבע טבליות. (צילום: דוברות ההסתדרות הלאומית)

מדובר במאבק ארוך קשה ויהיו בו פצועים אבל הוא מאמין שניתן להציל את מפעל טבע טבליות.

ניסנקורן לקראת הפגישה: "על הממשלה ועל הנהלת טבע מוטלת האחריות"

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שצפוי לקיים הבוקר פגישה משותפת לצד שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, עם נציגי כל הוועדים בחברת טבע, אמר הבוקר כי: "המאבק למען כחול לבן והצלת התעשייה המקומית חייב להתחיל בהגנה על מקומות העבודה. על הממשלה ועל הנהלת טבע מוטלת האחריות להביא סוף למשבר הזה. פיטורים הם מוצא אחרון ועל כל הגורמים לשלב ידיים כדי למזער את הפגיעה בעובדים ולהבטיח שטבע, על כל מפעליה, תישאר בישראל".

עובדי מפעל טבע משאפים בירושלים נערכים ללילה במפעל

עובדי מפעל טבע משאפים באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים ממשיכים להתבצר במקום, ונערכים להעביר בו את הלילה. העובדים הדליקו יחד חנוכייה לפני זמן קצר, יחד עם חלק מילדי העובדים אשר הגיעו לתמוך בהוריהם, ויצאו להפגנת מחאה בשטח המפעל.

עובדי טבע בהר החוצבים מדליקים נרות ומתבצרים במפעל (צילום: דוברות הההסתדרות)

עובדי מפעל "טבע משאפים" באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים ערכים להעביר את הלילה במפעל. (שחר סמוראי, באדיבות דוברות ההסתדרות)

מחר בבוקר יבקר השר חיים כץ  במפעל טבע טבליות בירושלים, הנמצא גם הוא בהר החוצבים.

נמשכת ההיערכות לצעדים הארגוניים הבאים בחברת טבע

מההסתדרות נמסר כי בשעות אלו נמשכת ההיערכות לצעדים הארגוניים הבאים בחברת טבע. מחר (שני) תימשך השבתה מלאה של מטה החברה בפתח תקווה, מפעל טבע מדיקל באשדוד ומפעל טבע פלנטקס בנתניה. גם העובדים המתבצרים במתקני החברה בירושלים, ימשיכו מחר בשביתה כוללת.

במקביל לכך, כ-250 עובדי טבע בכפר סבא יעצרו מחר את כל הפעילות של המפעל למשך ארבע שעות החל מהשעה-12:00 בצהריים. עובדי המפעלים טבע מיגדה בקריית שמונה, אביק בנתניה וטבע-טק TAPI במועצה האזורית רמת חובב, יקיימו אספות הסברה בסמוך לאתרי החברה. כמו כן, צפויות פעולות מחאה נוספות.

שר העבודה נפגש עם יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב וועדי עובדים במפעלי טבע

לפני זמן קצר נפגש השר חיים כץ בלשכתו עם יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי ונציגי ועדי העובדים של טבע, איציק בן סימון יו"ר ועד עובדי טבע ממפעל הטבליות בירושלים וסגנו דוד מנסבך ויו״ר ועד טבע אסיא שבפתח תקווה, הניה גלבוע.

במהלך הפגישה הציגו נציגי העובדים את החששות בעקבות הודעת הנהלת טבע על הכוונה לפטורים.

השר חיים כץ נפגש בלשכתו עם יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי ונציגי ועדי העובדים של טבע, 17 בדצמבר 2017. (צילום: יוסי זמיר)

השר חיים כץ ביקש לקבל לידיו את הנתונים המלאים של מצבת העובדים בכל מפעל במטרה לגבש פתרון שיביא למינימום פגיעה בעובדים.

השר חיים כץ הביע אופטימיות ואמר כי "בהליך התייעלות חכם שיעשה בשיתוף עם העובדים ניתן יהיה להציל את מפעל טבע טבליות בירושלים ולצמצם את היקף הפטורים הכללי במפעלים של טבע ברחבי הארץ".

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית:  "אין ספק שאנחנו יוצאים ברוח חיובית מישיבת החירום עם שר העבודה והרווחה חיים כץ שנרתם לחלץ את מפעל טבע טבליות מהמשבר. אין לי ספק שלשר כץ הניסיון הרב ביותר סביב שולחן הממשלה למניעת נטישת טבע את ירושלים"

עובדי טבע מתבצרים במפעלי החברה בירושלים

לאחר חסימת הצירים המרכזיים בירושלים ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ, מאות עובדי טבע מתבצרים כעת במפעלי החברה בירושלים. מההסתדרות נמסר כי: "זעקת העובדים תמשיך להדהד עד שיישברו חומות האטימות. העובדים אינם שקופים וההסתדרות תמשיך להיאבק למענם ולצידם עד שיגובש פתרון הולם למשבר".

עובדי טבע בירושלים מתבצרים במפעל, 17 בדצמבר 2017. (צילום: דוד טברסקי)

עובדי טבע בירושלים מתבצרים במפעל, 17 בדצמבר 2017. (צילום: דוד טברסקי)

נתניהו: "יעד הראשון שלנו הוא קודם כל למזער את הפגיעה בעובדים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למשבר בחברת טבע בפתח ישיבת הממשלה.

"השבוע אני אפגש, יחד עם שר האוצר ושר הכלכלה, עם מנכ"ל טבע. אני קיימתי איתו שיחה בשבוע שעבר ואמרתי לו שהיעד הראשון שלנו הוא קודם כל למזער את הפגיעה בעובדים. זה דבר ראשון. דבר שני הוא כמובן לעשות ככל שניתן למנוע סגירה של מפעלים בירושלים. הדבר השלישי הוא להבטיח שטבע תישאר במדינת ישראל. יש בה אלפי עובדים, היא קמה כחברה ישראלית ואנחנו רוצים שהיא תישאר כחברה ישראלית. אנחנו נשתמש באמצעים השונים שעומדים לרשותנו כדי לנסות להשיג את היעדים הללו".

שרי האוצר והתעשייה יפגשו מחר (ב') עם יו"ר ההסתדרות ועם נציגי הוועדים ב'טבע'

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ושר התעשייה אלי כהן יקיימו מחר (שני) בשעה 10:00 בבוקר במשרד האוצר בירושלים, פגישה עם נציגי הוועדים והעובדים של חברת טבע. 

עובדי טבע-טק חוסמים את הצומת הראשי מכיוון אזור התעשייה לכיוון ב"ש

מאות מעובדי מפעל טבע-טק בנאות חובב מפגינים וחוסמים את הצומת הראשי מכיוון אזור התעשייה לכיוון באר שבע.

מאות מעובדי טבע-טק בנאות חובב חוסמים את הצומת הראשית לכיוון ב"ש (צילום באדיבות דוברות ההסתדרות).

מאות מעובדי טבע-טק בנאות חובב חוסמים את הצומת הראשית לכיוון ב"ש (צילום באדיבות דוברות ההסתדרות).

ועד עובדי רשות שדות התעופה: "פיטורים של אלפיים עובדים לא יכולים לעבור בשקט"

יורם קדמיאל, נציג ועד עובדי רשות שדות התעופה: "כל ועדי העובדים ערבים זה לזה. אנחנו מקווים שהשביתה פה תיתן לממשלה ולטבע את הפּוּש לפטר פחות, ולשפר את תנאי המפוטרים".

"הציבור תמיד יכעס, אבל עמוק בפנים מבינים שפיטורים של אלפיים עובדים לא יכולים לעבור בשקט".

עובדי טבע בירושלים חוסמים קרוב לשעה את הכניסה לעיר

יו"ר ועד העובדים, איציק בן סימון: "נעצור להם את המדינה, נעצור את ירושלים, מדובר בפרנסה של אנשים. אנחנו מבקשים סליחה מתושבי ירושלים, אנחנו יודעים שאתם רגילים לחסימות, גם אנחנו ירושלמים".

"אנחנו מבקשים משולץ (מכ"ל טבע – המערכת), להתפטר. נכנסת לבוץ שאתה לא יודע איך לצאת ממנו".

הפגנת עובדי טבע בירושלים (צילום: דוד טברסקי).

ראש עיריית אשדוד: "נדרוש מההנהלה שתעזוב את העובדים של מדינת ישראל בשקט"

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי בהפגנת עובדי 'טבע' באשדוד: "נלווה אתכם בכל המאבק הזה. לא ניתן שמפעל הזה ייסגר. המפעל הוא מהמפעלים החשובים ביותר שישי לעיר אשדוד. סמל אשדודי שיש 48 שנים. אנחנו רואים בו סמל וועגן כלכלי חשוב ואני אומר לכם כרופא, אני מכיר את המפעל הזה באופן אישי מהעבודה שלי כרופא צבאי ומהעבודה שלי בבית החולים קפלן. אני זוכר כל פעם את הגאווה הגדולה לראות את שקיות העירוי את השם של טבע אשדוד. המוצרים שלכם הצילו אלפי ועשרות אלפי חיי אדם במדינה שלנו והיום לא ניתן שיפקירו אתכם. אנחנו נדרוש מההנהלה שתעזוב את העובדים של מדינת ישראל בשקט.

ראש עיריית פ"ת: "מה שקורה בטבע זאת פגיעה בכולנו, בחברה הישראלית"

ראש העירייה, איציק ברוורמן, נושא דברים באספה שמקיימים העובדים מול מטה חברת טבע בעיר.

"לא יכול להיות שטבע, שהייתה 'חברת העם' בישראל, ברגע אחד יזרקו הכל לכלבים. חברת טבע קיבלה ממדינת ישראל כל כך הרבה והיא חייבת להחזיר, קודם כל לכם. נתניהו וכחלון צריכים לכפות על ההנהלה לשבת למשא ומתן, זה הדבר הכי חשוב כרגע"

עובדי טבע באשדוד חוסמים את כביש הכניסה הראשי לעיר

מאות מעובדי מפעל טבע באשדוד החלו לחסום את שדרות בני ברית – המהוות את עורק הכניסה הראשי לעיר.

עובדי טבע באשדוד חוסמים את כביש הכניסה הראשי לעיר, 17 בדצמבר 2017. (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)

עובדי טבע באשדוד חוסמים את כביש הכניסה הראשי לעיר, 17 בדצמבר 2017. (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)

"לקחת בחזרה את ה-22 מיליארד שקל שייכנסו לקופת המדינה ולפצות את העובדים"

רעאד, נכה שנקלע לקריית הממשלה בחיפה בעקבות פקידה במוקד הארצי של משרד הבריאות שהטעתה אותו לחשוב שהבדיקות הרפואיות לא מושבתות: "הפתרון: לקחת בחזרה את ה-22 מיליארד שקל שייכנס לקופת המדינה ויפצו את העובדים. מה אתה מצפה מראש ממשלה מושחת? הוא דואג רק לסיגרים שלו ולשמפניה של אשתו"

עובדי רולדין חילקו סופגניות לעובדי טבע בפתח תקווה: "ברור שאנחנו תומכים בעובדים"

שרון, עובד רולדין: "ברור שאנחנו תומכים בעובדים, זה לא קל לראות את כולם צועדים ולדעת שמחר הם יכולים להיות מפוטרים. ואם אנחנו יכולים להמתיק להם קצת את היום במשהו קטן – אז באהבה מאיתנו".

עובדי טבע בנתניה חוסמים את כביש 57

מאות מעובדי מפעל טבע פלנטקס בנתניה חוסמים ברגעים אלו את כביש 57 היוצא מכיוון העיר מזרחה. העובדים מלווים בנציגי ההסתדרות במרחב נתניה, חברי ועדים מהאזור ותושבים מהסביבה אשר באו לתמוך בהם במחאה על הפיטורים ההמוניים בחברה.

עשרות עובדי טבע באשדוד מפגינים בשעה זו בעיר

עובדי טבע בפתח תקווה חוסמים את ציר ז'בוטינסקי בעיר

מאות מעובדי מטה טבע בפתח תקווה מפגינים ברגעים אלו וחוסמים את ציר ז'בוטינסקי בעיר – מהכבישים המרכזיים ביותר בגוש דן, במחאה על הפיטורים ההמוניים בחברה.

מאות עובדי טבע בירושלים מפגינים בשעה זו בעיר

מאות עובדי טבע בירושלים מפגינים בשעה זו בעיר במחאה על הפיטורים ההמוניים בחברה. העובדים צעדו על כביש גולדה מאיר-בגין, לכיוון הכנסת

צעדת מחאה שערכו עובדי טבע בירושלים, על כביש גולדה מאיר-בגין, לכיוון הכנסת, 17 בדצמבר 2017. (צילום: דוברות ההסתדרות)

עובדי חברת ההיי טק מבניר (לשעבר קומברס) הצטרפו לשביתה

זאת לצד חברות היי טק נוספות שלוקחות חלק בשביתת הסולידריות

משרדי חברת ההיי טק מבניר (לשעבר קומברס) בשביתת ההזדהות עם טבע, 17 בדצמבר 2017. (צילום: ניצן צבי כהן)

ח"כ אילן גילאון בהפגנה באשדוד: "אלחם בכנסת נגד הבושה הזאת"

עשרות מעובדי "טבע מדיקל" באשדוד, מפעל המייצר תמיסות עירוי ודיאליזה, מפגינים כעת בסמוך למפעל. העובדים מבעירים צמיגים ונושאים שלטים עליהם נכתב "טב"ע – טובים בלפטר עובדים", "ביבי וכחלון – אל תשכחו את אשדוד" ו"מפעל הנוזלים זקוק לעירוי דחוף".

הפגנת עובדי "טבע מדיקל" באשדוד (צילום: דוברות ההסתדרות)

עם העובדים הפגין יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות חיים שייב, שכתב בעמוד הפייסבוק שלו "לחשוב שהעובדים שעמלו סביב השעון בכל מלחמות ישראל לייצור עירויים יוחלפו בסינים. סוף הציונות שבנתה מדינה ותחילת הסוף של התעשיה בישראל."

להפגנה הגיע גם יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון, ותושב העיר. "אנחנו כאן בגלל התנהלות חזירית של הנהלת המפעל. טבע קיבלה מהמדינה הטבות מס בשווי מיליארדים ועכשיו מפטרת את העובדים הישראלים ללא בושה. אלחם בכנסת, בוועדות ובחקיקה נגד הבושה הזאת", אמר ח"כ גילאון.

בוקר עצוב
הפגנת מחאה במפעל טבע,פאר היצירה של התעשיה במדינת ישראל.
לחשוב שהעובדים שעמלו סביב השעון בכל מלחמות ישראל לייצור עירויים יוחלפו בסינים.
סוף הציונות שבנתה מדינה ותחילת הסוף של התעשיה בישראל.

Posted by Haim Shaib on Saturday, 16 December 2017

עובדי 'טבע טבליות' בירושלים חוסמים את הכניסה לבית ראש הממשלה

עובדי 'טבע טבליות' מפגינים מול בית ראש הממשלה, 17 בדצמבר 2017 (צילום: ההסתדרות הלאומית)

מחאת עובדי מפעל 'פלנטקס' של טבע בנתניה: "אין תרופה לחוסר רגישות"

משטרת מחוז ירושלים: צומת גולדה מאיר נפתח לתנועה

הצומת נחסם לתנועה במשך כחצי שעה בעקבות הפגנת עשרות עובדי 'טבע' בירושלים כנגד סגירת המפעל הצפויה.

העובדים בכפר סבא מחו: "תחזירו את המיליונים שקיבלתם"

מחאת עובדי 'טבע' בכפר סבא

מחאת עובדי טבע בכפ"ס: "תחזירו את המיליונים שקיבלתם" | לעדכונים חיים: http://bit.ly/2j7TgQE

Posted by ‎דבר ראשון‎ on Saturday, 16 December 2017

עובדי משמרת הלילה באתר הייצור של 'טבע' בכפר סבא קיימו הפגנת מחאה עם תחילת השביתה באתרי החברה. העובדים צעקו "תחזירו את המיליונים שקיבלתם" ו"אלי הורוביץ מתהפך בקברו".

שביתת עובדי 'טבע' באתר הייצור בכפר סבא (צילום: ניצן צבי כהן)

"כבר חטפנו ופיטרו לנו 250 עובדים בשתי נגלות. יש פה עובדים בשכר מינימום ודירקטורים שלוקחים מאה מליון שח בשנה. זה יום עצוב" אמר ל'דבר ראשון אורן סיסאי, העובד באתר.

עשרות עובדי 'טבע' בירושלים מפגינים בהר חוצבים: צומת גולדה מאיר נחסם לתנועה

עשרות עובדי טבע חוסמים בשעה זו את צומת גולדה מאיר – הר חוצבים (סמוך לתחנת הדלק) בהפגנת מחאה על הכוונה לסגור את מפעלי 'טבע' בירושלים. שוטרי משטרת ישראל ערוכים במקום ומכווינים את התנועה לצירים חלופיים

השתתפו בדיווח: ארז רביב, דוד טברסקי, טל כרמון, יהל פרג', יונתן קירשנבאום וניצן צבי כהן