דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון כ"ג באב תשפ"א 01.08.21
31°תל אביב
  • 33°ירושלים
  • 31°תל אביב
  • 30°חיפה
  • 32°אשדוד
  • 37°באר שבע
  • 39°אילת
  • 38°טבריה
  • 32°צפת
  • 35°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
צבא ובטחון

רצח דפנה מאיר / בית המחבל נהרס

לאחר שעתירת המשפחה לבג"ץ נדחתה, נהרס ביתו של מראד בדר עבדאללה דעיס (15) מהכפר בית עמרה, שביצע את הפיגוע בעתניאל בינואר השנה

מיכל רוטנברג
מיכל רוטנברג
כתבת צבא וחברה
צרו קשר עם המערכת:

כוחות צה"ל ולוחמי משמר הגבול הרסו הלילה (שישי) בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי את בית המחבל מראד בדר עבדאללה דעיס (15) בכפר בית עמרה, שרצח בינואר השנה את  דפנה מאיר ז"ל בכניסה לביתה.

לפני חמישה חודשים נכנס המחבל בדר עבדאללה דעיס לישוב עתניאל שם רצח בדקירה את דפנה מאיר בכניסה לביתה על ידי סכין ארוכה שלקח ממטבח ביתו. דפנה ניסתה להאבק בו אך הנער דקר אותה מספר רב של פעמים בפלג גופה בעליון. דפנה נאבקה במחבל ומנעה ממנו להגיע לילדיה, שעמדו בסמוך.

[mappress mapid="59"]

דעיס הגיע מהכפר בית עמרה הקרוב ליטא, משם יצאו השבוע שני המחבלים שביצעו את הפיגוע בשרונה בו נורו למוות ארבעה אזרחים. הוא הורשע ברצח דפנה מאיר ז"ל במאי השנה, אחרי שלטענתו צפה בטלוייזיה בחומרים מסיתים כנגד ישראל. למרות שמשפחת דעיס עתרה לבג"ץ בטענה כי לא נמצאו הוכחות שידעו על כוונתו של בנם לבצע את הפיגוע, בג"ץ אישר השבוע את הריסת בית המשפחה.

דפנה מאיר, הנרצחת בפיגוע הדקירה בעתניאל

דפנה מאיר ז"ל, הנרצחת בפיגוע הדקירה בעתניאל

מבחינה חוקית, הריסת הבתים מתבצעת מכוח תקנות שעת החירום, שאותן ירשה מדינת ישראל מהמנדט הבריטי. על פי התקנה רשאי המפקד הצבאי להחריב כל מבנה, אם התעורר החשד כי שימש לפעולה המהווה עבירה שעליה נשפטים בבית משפט צבאי, או אם נחה דעתו של המפקד הצבאי כי מי מתושביו היה מעורב בעבירה כזאת. ניסוח התקנה נותן למעשה יד חופשית לצבא להרוס מבנים כאמצעי ענישה או הרתעה.

לפני חודש כוחות צה"ל הרסו את ביתו של המחבל זיד זיאד ג'מיל עמר, שהיה מעורב ברצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין בפיגוע ירי בעת שנסעו במכונית באזור השומרון באוקטובר האחרון.

אתמול (שישי) התרחש ניסיון לפיגוע דקירה בצומת המטווחים ליד היישוב איתמר שבשומרון, כאשר מחבל בן 22 הגיע רכוב על אופניים ניסה לדקור חיילים אך נורה בבטנו על ידי כוחות הביטחון. המחבל פונה לבית החולים ביילינסון בפתח תקווה במצב בינוני.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על צבא ובטחון:
צה"ל תקף בלבנון בתגובה על ירי רקטות לצפון, דיווח על תקיפה ישראלית בחלב
כתבי אישום יוגשו נגד חמישה חיילים החשודים באלימות כלפי פלסטינים עצורים
צה"ל חושף ומנטרל מנהרות התקפיות של חיזבאללה בגבול הצפון
תגובות