"כדי לנצח את הקורונה צריך להתמקד בהורדת התחלואה, תוך כדי שאנחנו עושים זאת נפעל לטפל בנגיף השנאה" כך אמר הערב שר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ. "את המריבות והספינים צריך לשמור לזמן אחר. אני מסרב להגרר לאובססיביות ולציניות. לא תמצאו שיקול אצלי שאינו טובת הכלל".

"זה לא מאבק בין מתפללים ומפגינים, זה לא נגיף שתוקף רק חרדים או ערבים, זה לא קשור לימין ושמאל, כשמפגין יגלה הבנה למתפלל ומתפלל יגלה הבנה למפגין, שניהם יעזרו בהכרעת הנגיף.מי שיוצא להפגין ועלול לסכן אחרים במחלה או מוות שיבחר להפגין ליד ביתו, מי שיצא להתפלל מתפלל ועלול לסכן אחרים במחלה או מוות שיבחר להפגין ליד ביתו. למפגינים אני מבטיח – עוד תחזרו להפגין. למתפללים אני מבטיח – תחזרו להתפלל".

שר הביטחון ביקר כמה מהצעדים שננקטו במאבק בקורונה: "ההחלטה על פתיחת המשק הייתה מוקדמת מיד ורחבה מדי, ההחלטה על להעביר את מערך קטיעת שרשראות ההדבקה לצבא הייתה מאוחרת מדי, אבל כל זה פחות חשוב כעת, ומה שנדרש בעת הזו זה לעשות מעשה."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"כשר הביטחון של מדינת ישראל אני מחוייב לשמור על חייכם גם במלחמה הזאת. אנחנו ננצח, גמר חתימה טובה" אמר שר גנץ בסיום דבריו.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר הערב: "הגל השני לא מכה בכל העולם, הוא מכה במי שאינו מוכן. כל הדרגים המקצועיים היו נגד הסגר, סתמו לה את הפה. אני מצטרף לקריאה להתפלל באוויר הפתוח עם מסיכות. אנחנו נפגין באחריות לפי ההנחיות. לא ניתן לנתניהו להפוך את זה למלחמה בין דתיים לחילונים".

לפיד הציע שורת צעדים בהם מעבר למודל הגרמני, מינוי דובר מקצועי למשבר, העברת סמכויות ומשאבים לראשי הערים.