משאית תופת, התפוצצה הבוקר (שישי) בנקודת ביקורת של המשטרה הטורקית בדרום מזרח המדינה. סוכנות הידיעות הרשמית של טורקיה דיווחה כי לפחות 11 שוטרים נהרגו ו-78 אנשים נפצעו בפיגוע. על פי הודעת הרשויות, שלושה מהפצועים היו אזרחים.

הפיגוע התרחש בנקודת ביקורת כ-50 מטרים מתחנת המשטרה המרכזית שליד העיירה גזיירה, במחוז שרנק על גבול סוריה, בו אוכלוסייה כורדית גדולה.

על אף שלא נלקחה אחריות לפיגוע, האחרון בשורת מתקפות על מתקני צבא ומשטרה, מצד כל ארגון שהוא, הפנו הרשויות המדינה אצבע מאשימה כלפי מפלגת הפועלים הכורדית (PKK), שהוכרז כארגון טרור על ידי הממשלה הטורקית.

ראש ממשלת טורקיה, בינאלי יילדרים, אישר את הדיווח על מניין ההרוגים ואמר כי מדובר היה בפיגוע התאבדות שבוצע באמצעות משאית תופת. יילדרים נשבע כי "ישמיד את הטרוריסטים".

"אף ארגון טרור לא יכול להחזיק את הרפובליקה הטורקית בת ערובה" אמר יילדרים לכלי התקשורת, "נגיב לבני הבליעל האלה בכל דרך שמגיעה להם".

האלימות בין כוחות הביטחון הטורקיים לבין ה-PKK התחדשו בשנה שעברה אחרי שתהליך שלום שברירי בין הצדדים קרס בתום שנתיים של מגעים. על פי דיווחי סוכנות הידיעות הרשמית, אנאדולו, נהרגו מאז יותר מ-600 אנשי כוחות הביטחון ואלפי פעילים של ה-PKK. ארגוני זכויות אדם טוענים כי מאות אזרחים קיפחו אף הם את חייהם בעימותים.

ביום חמישי האחרון פתחו מורדים כורדים באש לעבר כוחות שאבטחו את שיירתו של מנהיג מפלגת האופוזיציה העיקרית, כמאל קילישדרוגלו בצפון מזרח המדינה. במתקפה נהרג חייל אחד ושניים נוספים נפצעו.