דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ב באב תשפ"א 31.07.21
29°תל אביב
  • 25°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 27°חיפה
  • 28°אשדוד
  • 29°באר שבע
  • 34°אילת
  • 30°טבריה
  • 26°צפת
  • 28°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

חברת ועד עובדי המחקר באוניברסיטת ת"א: "אני במינוס מטורף, אין לי מה להפסיד"

שכרה של פריה טוך, אם יחידנית, קוצץ ב-7,000 שקלים במהלך התארגנות העובדים. כמחאה החלה לעבוד מול משרד סמנכ"לית משאבי האנוש של האוניברסיטה | יו"ר חטיבת עובדי ההשכלה הגבוהה בהסתדרות המעו"ף: "זה לא מאבק אישי, אלא מאבק על עצם הזכות להתארגנות"

פריה טוך, חברת ועד עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת תל אביב (צילום: אלבום פרטי)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

פריה טוך, חברת ועד עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת תל אביב, הודיעה שתעבור לעבוד מול משרדי סמנכ"לית כוח האדם של האוניברסיטה במחאה על הפגיעה בתנאי עבודתה וקיצוץ שכרה בכשליש. האוניברסיטה, עדיין לא חזרה בה מכוונתה לפטר את יו"ר ועד העובדים, תיכנס למשא ומתן עם הוועד ביום חמישי אחרי שבית הדין לעבודה חייב אותה לכך.

"במהלך ההתארגנות שלנו החליטו להעביר אותי מעובדת פרויקט לעובדת 'בתקן'" מספרת טוך (45) ל'דבר', "עשו לי טבלה שהראתה את התנאים החדשים, כ-7,000 שקלים פחות ממה שהשתכרתי קודם".

"כמובן שסירבתי אבל הם העבירו אותי בכפיה החל מה-1 במרץ", היא מוסיפה, "הגשתי תביעה נגד האוניברסיטה, בליווי ההסתדרות, אבל ההליך המשפטי מתעכב. דיונים נקבעו לאוקטובר, דצמבר וינואר".

טוך, אם יחידנית לילדה בת שנתיים שעובדת באוניברסיטה מזה כ-12 שנים, אומרת שהפגיעה הקשה בשכרה מקשה עליה מאוד.  "נכנסתי למינוס מטורף, ניצלתי כבר חסכונות וכעת אין לי מה להפסיד", היא אומרת.

בפוסט שפרסמה אמש (שני) בדף הפייסבוק שלה, הבהירה שבכוונתה להעביר את מקום עבודתה מול משרדה של סמנכ"לית משאבי אנוש באוניברסיטה, דנה אהרן, עד שתפעל לביטול ההרעה בשכר.

"אני יושבת שם עם המחשב שלי ועושה את עבודתי", כתבה, "ואמשיך לשבת שם כל יום עד שאחזור לסטטוס הקודם ולמשכורת הקודמת שלי". לדבריה, עמיתיה לעבודה, בכירים וזוטרים באוניברסיטה, וגם עובדים שלא הכירה, הגיעו החל מאתמול להביע תמיכה במאבקה.

עוד ציינה טוך בפוסט שפניות קודמות שלה לאהרן נענו בשלילה, למרות שראש המינהל בו הועסקה קודם לכן הצהיר שיש תקציב להעסקתה בתנאים הקודמים והביע נכונות לכך מצידו.

יו"ר ועד עובדי המינהל והאוניברסיטה, המועמד בעצמו לפיטורים על ידי בטענה כי כספי הפרויקט בו הועסק נגמרו, הבהיר שהוועד רואה את הפגיעה בשכרה של טוך כניסיון לפגוע בעצם זכות ההתארגנות של העובדים, שהוכרה גם על ידי בית הדין לעבודה.

"אנחנו, הוועד וההסתדרות, לא נוותר ונלחם גם בבית הדין וגם מחוצה לו בהחלטתכם זו, עד שפריה תקבל תנאי העסקה ראויים ותוכל להתקיים בכבוד כבעבר", כתב לאהרן.

ראובן פרי, יו"ר חטיבת המסחר וחטיבת עובדי ההשכלה הגבוהה בהסתדרות המעו"ף אומר ל'דבר כי "דווקא אוניברסיטת תל אביב, מוסד אקדמי שחוקר בין היתר יחסי עבודה, ומתיימר לקדם מדיניות של יחסי עבודה הוגנים וצודקים, פוגעת בזכויותיה של חברת ועד באופן הבוטה ביותר, ובמטרה לפרק את התארגנות עובדיה.

"המחאה של פריה היא לא מאבק אישי כי אם מאבק על עצם הזכות להתארגנות", הוא מוסיף, "ההסתדרות עומדת מאחוריה, תומכת ומלווה במאבק המשפטי".

תגובת אוניברסיטת תל אביב לא התקבלה, נכון לשעה זו.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
סגן שר הביטחון נגד הממשלה: ״הפגנת החקלאים מוצדקת, צריך לשנות את התקציב״
הסעיף בחוק ההסדרים שבא להפחית את מספר הרכבים של עובדי המגזר הציבורי
עובדי אלפא הפגינו מול המנכ"ל: "נתחיל בעיצומים ביום ראשון"
תגובות