ניסיון דקירה אירע הלילה (שלישי),במחנה הפליטים אל-פארעה שבשומרון. במהלך פעילות מעצר חשודים של לוחמי הקומנדו של יחידת דובדבן במחנה, רץ פלסטיני אל עבר הכוח, כשסכין שלופה בידו. לאחר שסירב לעצור, המחבל נורה ונהרג. במהלך הפעילות נורו יריות ונזרקו מטענים לעבר הכוח, אך לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי ההרוג הוא אסיר מוחמד א-סאלחי, אסיר משוחרר בן 32. עוד דווח כי לאחר הירי החלו הפרות סדר במקום.

ארבעה תושבי העיר בעתיקה בירושלים, בני 20-13, נעצרו אתמול (שני) על ידי משטרת ישראל בחשד שריססו כתובות שקראו לגל פיגועים נוסף. הכתובות רוססו לילה אחרי הפיגוע הקשה בטיילת ארמון הנציב, בו נרצחו ארבעה חיילים. הארבעה חשודים כי ריססו "הפיגוע זו ההתחלה של 2017",  "לא מתייאשים עד שתתיאשו" ו"אין לכם מקום בירושלים".

כתובות נוספות רוססו בשפה הערבית בהן כונה המחבל, פאדי קונבר, "מלך המרצדס" – אזכור לסוג המשאית אתה ביצע את הפיגוע. בנוסף רוסס בערבית, לצד ציור של אקדח, הכיתוב "פתח" וכן "חמאס זו התנגדות, לא טרור".

עם סיום חקירתם, יובאו שלושה מהעצורים בפני בית המשפט לדיון בעניינם. החשוד בן ה-13 שוחרר למעצר בית.

בתוך כך, חל שיפור קל במצבה של החיילת שנפגעה בפיגוע הדריסה. מבית החולים שערי צדק נמסר כי מצבה עדיין קשה והיא מאושפזת ביחידה לטפול נמרץ, כשהיא מורדמת ומונשמת.