משרד החוץ הסורי פנה לאו"ם ולמועצת הביטחון בנושא תקיפת שדה התעופה אל-מאזה ממערב לדמשק בלילה שבין חמישי לשישי, אותה מייחס המשטר הסורי לישראל – כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של משטר אסד. בפנייה נכתב כי "התקפת הטילים הישראלית על שדה התעופה הצבאי באל-מאזה שבמערב דמשק מגיעה לאחר סדרה ארוכה של תקיפות ישראליות מתחילת מתקפת הטרור על הריבונות, השלמות הטריטוריאלית והעצמאות הסורית, שתוכננו על ידי המודיעין הישראלי, הבריטי והצרפתי וסוכניהן בערב הסעדית, טורקיה, קטאר וארצות אחרות השואפות לשליטה ולהגמוניה בסוריה ובאזור".

המשטר הסורי מאשים את ישראל בירי טילים מוקדם בבוקר היום (שישי) שפגעו ליד שדה תעופה צבאי גדול במערב דמשק וגרמה לבעירה. בסוריה הזהירו את ישראל מהשלכות התקיפה כביכול, אך לא התייחסו במפורש למתקפת נגד.

על פי הממשל הסורי, זוהי הפעם השלישית שמתרחשת תקיפה מסוג זה בתקופה האחרונה. בהצהרה שהובאה בסוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, סאנ"א, מודיע הצבא הסורי כי מספר טילים נורו מיד לאחר חצות מאזור הסמוך לכינרת. הטילים נפלו בסביבת שדה התעופה הצבאי מאזה, הנמצא בקצה המערבי של דמשק. בהצהרה לא נאמר האם היו נפגעים מהתקיפה. אזרחים בדמשק דיווחו ששמעו מספר פיצוצים שזיעזעו את העיר.

שדה התעופה מאזה שימש כבסיס יציאה להתקפות של צבא אסד על אזורים שבשליטת המורדים, ולאחרונה הותקף מספר פעמים מאש כוחות המורדים בסוריה.

הצבא הסורי הצהיר כי ישראל, בהתקפותיה, תומכת ב"קבוצות טרור" הנלחמות בממשלה הסורית. "הפיקוד והכוחות המזוינים של הצבא הסורי מזהירים את האויב הישראלי מההשלכות של ההתקפה הגסה, וימשיכו במלחמתם כנגד הטרור", לשון ההצהרה.

מפת שליטת הכוחות בשטחי סוריה (גרפיקה: דבר ראשון | מקור: ויקיפדיה).

מפת שליטת הכוחות בשטחי סוריה (גרפיקה: דבר ראשון | מקור: ויקיפדיה).

גם ב-7 בדצמבר שעבר דיווחה הממשלה הסורית כי ישראל ירתה טילי קרקע-קרקע לעבר שדה התעופה מאזה. שבוע לפני כן דיווחה סאנ"א כי כוחות ישראלים ירו שני טילים משטח לבנון לעבר פרברי דמשק, באזור סבורה. בצה"ל הכחישו מעורבות בתקיפות אלו, ולא היתה כל תגובה לגבי התקיפה שאירעה בשישי בבוקר.

יחד עם זאת, ייתכן מאוד כי ישראל אכן ביצעה מספר תקיפות מן האוויר בסוריה בשנים האחרונות, במטרה לפגוע במערכות נשק, כולל טילים רוסיים ואיראניים נגד מטוסים, וכן כנגד עמדות של החיזבאללה בסוריה.