מטען חבלה התפוצץ הבוקר בשוק הומה אדם, במחוז קוראם שבצפון מערב פקיסטן, וגרם למותם של לפחות 20 בני אדם, ולפציעתם של 50 נוספים. מוקד הפיגוע, בכפר הגובל לאפגניסטן, רחוק מבירת המחוז פרצ'ינאר אליה פונו הפצועים. כמה מהפצועים מתו מפצעיהם בדרך הארוכה לבית החולים בפרצ'ינאר.

שאהיד חאן, ממנהיגי השבט היושב בעיירה, אמר לסוכנות הידיעות אי.פי. כי הפיצוץ ארע שעה שהשוק התמלא באזרחים פשוטים שבאו לקנות פירות וירקות. עוד הוא הוסיף כי נפתחה חקירה אודות האירוע.

אשיק חוסיין, שנפגע קל בפיגוע, אמר לסוכנות הידיעות אי. פי. כי הלך לשוק לקנות ירקות. בשעת הפיצוץ הוא עמד ליד טנדר עמוס פירות ובחר פירות על מנת לרכוש אותם. "לפתע היה פיצוץ גדול, וענן סמיך של עשן מילא את החלל." חוסיין נפצע ברגלו וכעת הוא מאושפז בבית החולים בפרצ'ינאר.

הפיגוע כוון נגד אזרחים פשטונים (מוסלמים-שיעים) החיים במחוז קוראם. ארגון הטרור הג'יהאדיסטי "לאשקר א-ג'נגבי" המקושר לטליבאן נטל אחריות לפיגוע. עלי סויפן, דובר הארגון, מסר לסוכנות הידיעות אי. פי. כי מדובר היה ב"שיתוף פעולה שלנו עם קבוצת שאהריאר מהטליבאן".

רשימת שמות הקרבנות:

הפשטונים השיעים, המהווים את אחת הקבוצות הגדולות ביותר בדרום מזרח אפגניסטן ומיעוט בצפון מערב פקיסטן, נרדפים על ידי ארגונים ג'יהאדיסטים שונים שהמוכרים ביניהם הם דאעש ואל-קאעידה. צבא פקיסטן מנהל מבצע צבאי מתמשך במחוז קוראם, במטרה למגר כמה מהארגונים הג'יהאדיסטים. ממשלת פקיסטן הואשמה בעבר על ידי ארה"ב ומדינות אירופה כי סייעה לטליבאן ולארגוני ג'יהאד נוספים. אלעמה ראג'ה נאסיר, מנהיג השיעים בפקיסטן, גינה את הפיגוע ומתח ביקורת על כך שממשלת פקיסטן "נכשלה לחלוטין בהגנת השיעים מארגוני הטרור התכפירי". נאסיר הכריז על שלושה ימי אבל לקהילה השיעית בפקיסטן.