לפחות 18 בני אדם נהרגו הלילה (שני) בפיגוע בואגאדוגו, בירת בורקינה פאסו שמבערב אפריקה. שני מחבלים שנכנסו למסעדה טורקית בעיר, פתחו בירי, שעל פי דיווח של הממשלה, הביא למותם של 18 בני אדם ולפציעתם של שמונה נוספים. כוחות ביטחון מקומיים הוזעקו לזירה, ובתום מצור בן מספר שעות על המקום, חוסלו שני מחבלים שהחזיקו כמה בני ערובה.

על פי החשד, מדובר בפיגוע של ג'יהדיסטים המזוהים עם "אל-קאעידה במגרב", זרוע של הארגון הרצחני הפועלת במדבר סהרה ובחבל הסאהל (חבל ארץ באפריקה הגובל במדבר סהרה מצפון ובאזור הפורה יותר מדרום). הירי בוצע במסעדה טורקית בשם "עזיז איסטנבול", ועל פי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP אחד ההרוגים הוא אזרח צרפת, ואחר הוא אזרח טורקיה.

אחת הנוכחות במקום סיפרה לסוכנות הידיעות רויטרס, כי חגגה את יום הולדתו של אחיה כשהחל הירי. "אני ברחתי אך אח שלי נשאר בפנים", אמרה.

אף ארגון לא נטל עדיין אחריות למתקפה, אך הזרוע המקומית של אל-קאעידה ביצעה בשנים האחרונות שורת מתקפות נגד יעדים מערביים ואחרים במדינות מערב אפריקה. בשנה שעברה, נהרגו 30 בני אדם בפיגוע במסעדה סמוכה, פיגוע עליו נטל אל-קאעדה אחריות.

בורקינה פאסו, מדינה במערב אפריקה ללא גבול ימי, היא אחת המדינות העניות בעולם, ומצויה תחת מתקפות טרור אסלאמי בשנים האחרונות. שלוחת אל-קאעידה במגרב, יחד עם ארגוני טרור נוספים, פעלו בעיקר באזור מדבר סהרה עד שחברו למרד הטוארגים במאלי בשנת 2012. בסיוע קואליציה של מיליציות, הצליח הארגון הרצחני  לכבוש יותר ממחצית ממאלי, שכנתה של בורקינה פאסו מצפון מערב, ולהרחיב את פעילותו בכל מדינות האזור.

צבא צרפת פתח במלחמה נגדם במאלי, ומנע את השתלטותם על במקו הבירה ב-2013,. עם זאת, המיליציות הג'יהאדיסטיות ממשיכות לפעול לאורכו של חבל הסאהל המצוי דרומית למדבר סהרה. בשנה האחרונה חברו מיליציות רבות תחת מטריית "אל-קאעידה במגרב", וביצעו פיגועים במאלי, אלג'יריה, בורקינה פאסו וחוף השנהב, כאשר בכמה מקרים ניסו לפגוע במוקדי תיירות, בתי מלון ומסעדות בהן שוהים זרים.