קונגרס יהודי בוכרה הודיע על השקתה של תכנית "טללים". במסגרת התכנית יוענקו מלגות לימודים מלאות לבני העדה הבוכרית שילמדו בבית הספר להנדסאים של המכללה למינהל.

התכנית היא פרי של יוזמה משותפת לקונגרס יהודי בוכרה, פורום הקצינים עולי בוכרה והמכללה למינהל. מטרתה להגדיל באופן ניכר את מספר בני העדה הבוכרית בספסלי הלימודים, ולאפשר להם לרכוש השכלה גבוהה המהווה מפתח לעצמאות כלכלית ולהשתלבות בחברה.

מנכ"ל קונגרס יהדות בוכרה, יהודה בלוי, בירך על שיתוף הפעולה "אני בטוח שהשילוב בין שני הגורמים המובילים והחזקים בקהילה הבוכרית לצד שיתוף הפעולה עם המכללה למינהל יסלול עבור בני העדה את הדרך לשוק העבודה וישא פירות לטובת כולנו.

״אני רוצה להודות לדוד ארבוב, יו"ר קונגרס יהודי בוכרה, על התמיכה, לשושנה שמחיוב שמנהלת את תכנית "טללים" ולאל"מ אלכס מלייב שמוביל את הפרויקט מטעם פורום הקצינים, על המסירות. תודה גדולה גם לרו"ח רוני דיוה מנכ"ל המכללה למינהל שנרתם להרים פרויקט חברתי-ערכי מהמעלה הראשונה״.

תכנית טללים | במסגרת התכנית יוענקו מלגות לימודים מלאות לבני העדה הבוכרית שילמדו בבית הספר להנדסאים של המכללה למינהל

מלגת הלימודים ממנה יהנו הסטודנטים בני העדה הבוכרית הינה מלגת לימודים מלאה, המכסה את שנות הלימוד הנדרשות למסלולי הלימוד להנדסאים של המכללה למינהל. המלגה אף תכסה את עלות המכינה ללימודי הנדסאים כך שגם אלו הזקוקים להשלמת לימודים יוכלו להנות ממנה.

״מדובר בשיתוף פעולה שמגיע ממקום של נתינה ויביא לקידום האוכלוסייה הבוכרית בישראל. אנחנו עושים מאמצים גדולים כדי לסייע לבני הקהילה להיטמע כשווים בחברה ואחד הכלים המשמעותיים לכך הוא באמצעות השכלה איכותית. אני רוצה להודות לקונגרס יהדות בוכרה על שיתוף הפעולה ואני בטוח שבאמצעות מלגות הלימודים יוכלו בני העדה למצות את מלוא הפוטנציאל הקיים בהם״, הוסיף אל"מ אלכס מלייב, מנהל תכנית "טללים", מטעם פורום הקצינים עולי בוכרה.

לפרטים נוספים והרשמה לתכנית טללים: 03-7281576