היכרות עם המאפיינים של בריחת שתן יכולה לעזור לפתור את הבעיה בצורה טבעית. בנוסף, כדאי לדעת שגם גברים סובלים מבריחת שתן, שקיימים פתרונות יצירתיים כמו מוצרי ספיגה ושקיימים גורמים זמניים שחולפים כמו שהם באים

אובדן שליטה על שלפוחית השתן עלול לגרום לדליפה בלתי רצונית של שתן בדרגות חומרה שונות. על אף שכיחות גבוהה של התופעה, רבים מתביישים לדבר עליה וכך נוצר מצב שבו העובדות הידועות על התופעה זוכות להתעלמות:

  1. ניתן לפתור את בעיית בריחת שתן בדרכים טבעיות

הגורמים העיקריים לבריחת שתן הם נזק לרקמות ולעצבים ברצפת האגן בעקבות לידות אצל נשים, גיל מבוגר, מחלות וגידולים. עם זאת, שינויים התנהגותיים ובעיקר תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן יכולים לפתור או לצמצם את הבעיה בצורה טבעית.

הדרך לפתור את בעיית בריחת השתן באופן טבעי היא להבין כיצד היא באה לידי ביטוי ואיך היא משפיעה על איכות החיים. כמובן שזה כרוך בסוג מסוים של מאמץ וגם מבוכה, אבל התוצאות שוות את ההשקעה.

  1. גם גברים סובלים מבריחת שתן

גברים סובלים מבריחת שתן בשכיחות נמוכה יותר מאשר נשים, אבל אי אפשר להתעלם מהאופן שבו היא משפיעה לרעה על איכות החיים שלהם. למעשה, דווקא העובדה שאצל נשים דליפת שתן נחשבת פחות או יותר מקובלת בעוד אצל גברים היא מוסתרת – גורמת לדיכאון ועלולה לעודד הפרעות אכילה.

גם גברים סובלים מבריחת שתן בגלל מצבים רפואיים שונים, תרופות והרגלים. כל עוד לא מכירים בתופעה ומנסים להתמודד איתה, קשה מאוד למנוע את המשך דליפת השתן אצל גברים צעירים או מבוגרים.

  1. ישנם פתרונות יצירתיים לטיפול בבעיה

בריחת שתן היא תופעה שכיחה מכפי שנהוג לחשוב ויש פתרונות יצירתיים כמו מוצרי ספיגה של דיפנד, שרלוונטיים עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. אנשים מבוגרים וצעירים בכל העולם משתמשים בפתרונות יצירתיים כאלה ובזכותם הם יכולים לצאת מהבית, להמשיך לעבוד ולפגוש חברים.

מוצרי ספיגה למבוגרים מאפשרים לשמור על שגרת חיים מלאה גם על רקע דליפת שתן חמורה. בנוסף, השימוש במוצרי הספיגה דיסקרטי לחלוטין וניתן להתאים אותם לצרכים האישיים, למבנה הגוף ולמשקל.

  1. יש גורמים זמניים לבריחת שתן

התחלתם לסבול מדליפת שתן ביום בהיר אחד וללא רקע רפואי רלוונטי? ייתכן וזה קרה בגלל דלקת בדרכי השתן, נטילת תרופות או שינוי תזונתי. אצל נשים, דליפת שתן גם מתרחשת באופן זמני במהלך הריון ואחרי לידה.

במקרים כאלה כדאי בשלב הראשון לשלב מוצרי ספיגה בשגרת היום יום, ובשלב השני גם לבצע התאמות בתפריט התזונתי: החל בהרחקת קפאין ואלכוהול ועד הגבלת כמות שתיית המים ל-1.5-2 ליטר ביממה. אם דליפת השתן נגרמת כתופעת לוואי של תרופות מסוימות, כדאי להתייעץ עם הרופא לגבי החלפה שלהן.