מה צפוי בחג הקניות של 2019 ואיך כולנו יכולים לחסוך זמן וכסף על מוצרי חשמל בדיוק ב-24 שעות שמתחילות ב-29 בנובמבר? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת בלאק פריידי

יום שישי שפותח באופן רשמי את עונת הקניות שבין חג ההודיה בארצות הברית לחג המולד יתקיים השנה בתאריך 29.11. מה שהיה בעבר נחלתה של המסורת האמריקאית בלבד הפך לחג בינלאומי, שבמהלכו ניתן לחסוך מאות ואלפי שקלים על שלל מוצרי חשמל שווים. מצד שני, צריך לזכור שחג הקניות הזה נמשך 24 שעות בלבד ושהמלאי מוגבל.

קודם כל, כדאי לדעת שגם ב-2019 צפויים מוצרי החשמל לככב ברשימת המועדפים של Black Friday ולקבל עדיפות על האלטרנטיבות. זה קורה כי מדובר במוצרים שהמחיר המקורי שלהם יחסית גבוה ולכן יש בו המון מרווח לגמישות. חוץ מזה, בניגוד לפריטי אופנה שהתוקף שלהם מוגבל, ניתן להתחיל את שיעורי הבית ואת השוואת המחירים עוד לפני בלאק פריידי – ורק להגיע בזמן הנכון כדי לגרוף את ההנחות.

באיזה מוצרי חשמל כדאי להתמקד?

קטגוריית מוצרי החשמל היא בין המגוונות והגדולות ביותר בעולם הצרכנות. רגע לפני Black Friday 2019, כדאי גם לזכור שפערי המחירים בין המוצרים בקטגוריה עשויים להגיע לעשרות אחוזים. לכן הפתרון הוא להתמקד במוצרי חשמל שכולם צריכים ורק מחפשים הזדמנות לשדרג – כמו למשל טלוויזיה או מזגן.

גם מסכי טלוויזיה וגם מזגן הם חלק בלתי נפרד מהבית המודרני. בבלאק פריידי אפשר להשיג את הדגמים הכי שווים של היצרנים הבינלאומיים במחירים והטבות מרחיקי לכת, או לנצל בתור ישראלים את העובדה שמדובר על תחילת החורף כדי לקבל מחירי סוף עונה.

עם זאת, כאן המקום להזכיר את ההבדל שבין רכישת מסכי טלוויזיה מאתר מקומי לבין קניות של מוצרים כאלה מאתרי מסחר בינלאומיים. למרות שגם אתרים בחו"ל מציעים מבצעים מעולים, עלויות השילוח והמיסים עלולות להפוך את כל העסקה ללא משתלמת. יתרה על כך, הטלוויזיות שנמכרות בארצות הברית למשל שונות מאלו שנמכרות בישראל מבחינת סטנדרטים של מגה הרץ ומתאמי חשמל.

כך תחסכו זמן ועלויות שילוח

עוד בעיה נפוצה בבלאק פריידי נובעת מעצם העובדה שהמלאי מוגבל ושיש רק 24 שעות ליהנות מהמבצעים. כדי לחסוך זמן יקר, מה שאפשר לעשות זה להירשם מראש אל האתרים שבהם מתכננים לערוך את הקניות. בשלבים האלה, את אתרי הקניות בוחרים לפי מוניטין, התחייבות לזמני משלוח, משך תקופת האחריות וכן הלאה.

לבסוף, כדאי לבדוק את עלויות השילוח גם כאשר קונים מוצרי חשמל בחו"ל וגם אם עושים זאת בארץ. למרות שמדובר כאמור על מוצרים יחסית יקרים שמתוכננים מראש ולא על משהו שנקנה באופן ספונטני, אף אחד מאתנו לא רוצה לגלות שהמכשיר החדש מתעכב או חלילה הולך לאיבוד.