איך אפשר גם וגם? גם להתקדם בקריירה וגם לפתח את עצמכם במקביל? למה זה חשוב כל כך, ובעיקר – איך עושים את זה? קבלו 5 עצות טובות שאפשר להתחיל ליישם כל אחת מהן כבר עכשיו.

 השקעה בפיתוח האישי היא גם השקעה בקריירה

קידום בקריירה לא אמור לבוא על חשבון הפיתוח האישי. להיפך – הצמד הזה צריך ללכת יחד. אם אתם מעוניינים לפתח את הקריירה בה בחרתם, להתקדם ואף להוביל במסגרתה, אתם צריכים להשקיע גם בהתפתחות האישית. כל השקעה כזו תרחיב ותשכלל את המיומנויות שלכם, תעשיר את סל הכלים שלכם ותפתח בפניכם אפשרויות בחירה חדשות. זה היה פעם, מזמן, שאנשים למדו מקצוע אחד והסתפקו בתעודה בתחום עיסוקם. הזמנים השתנו, וכיום התחרות העסקית יחד עם הרצון לפיתוח אישי הביאו למציאות אחרת. במציאות הזאת, ההתפתחות העצמית תזין את מנוע ההצלחה העסקית והאישית שלכם בדלק המובחר ביותר.

הפיתוח האישי יכול להיות בכל תחום

הפיתוח האישי אינו מוגבל לתחום כזה או אחר. אתם יכולים להשקיע בתחום הלימודים ולשכלל את הכישורים האישיים שהמקצוע והקריירה דורשים מכם, ומאידך אתם יכולים להשקיע בפיתוח עצמי בתחומי דעת שונים ובמישור הפנאי והתחביבים.

להלן 5 רעיונות שיסייעו לכם לקבל כיוון:

 1 – השקיעו בקריאת ספרים, כתבות ובלוגים בתחום עיסוקכם

כך תיחשפו לכיוונים חדשים בתחום שבו הינכם ממוקדים ותתעדכנו בכל החידושים, הטרנדים והגישות המתקדמות. קראו כל מה שיש וצפו בסרטוני השראה – הידע והרעיונות שתרכשו יציידו אתכם בזוויות ראייה חדשות, ויסייעו לכם להתמודד בצורה המיטבית עם אתגרים שונים בתחום עבודתכם.

2 – הירשמו ללימודי תואר שני במנהל עסקים

במסגרת תואר שני במנהל עסקים תוכלו להרחיב את הידע העסקי והניהולי שלכם ולרכוש מיומנויות עסקיות חדשות. תכניות הלימודים לתואר כזה במוסדות האקדמיים השונים כוללות קורסים המתמקדים במגוון אספקטים בעולם הניהול כמו שיווק, מימון, אסטרטגיה, יזמות וחדשנות. תוכלו להתמקצע בכל אחד מאלה ולהשתמש בכלים שתרכשו כדי להזניק את הקריירה שלכם.

3פנו זמן ומקום לתחביבים ותחומי עניין שיפרו אתכם

בין אם תמיד אם חלמתם ללמוד פיתוח קול, לרוץ במרתון, לרקוד סלסה או לנגן על פסנתר ובין אם קורץ לכם החוג ליוגה או סדנת הבישול המפתה – לכו על זה! פיתוח תחביבים והעשרת הזמן בפעילויות פנאי, יוציאו אתכם מדלת אמותיכם, יפרו אתכם ויעשירו את עולמכם. ככל שתיפתחו לאופקים חדשים ותשקיעו בהנאותיכם, כך תמריאו גבוה יותר גם בקריירה שלכם.

4 – השקיעו ברכישת מיומנויות וכלים טכנולוגיים

טוב, בטח שמתם לב שהעולם שייך לטכנולוגים. ככל שתהיו מעורים באפשרויות הטכנולוגיות השונות, ככל שתרכשו כלים דיגיטליים וידע שימושי באפליקציות, מדיה חברתית, מצגות ועוד, כך  תוכלו לרתום את הידע הזה להעצמת יכולותיכם בקריירה האישית.

5 – למדו שפה חדשה

בין אם תלכו לקורס לשיפור האנגלית שלכם על מנת לשפר את התקשורת העסקית שלכם ובין אם תגשימו את חלומכם האישי ללמוד ספרדית, איטלקית, סינית או כל שפה אחרת – יהיה לכם עוד כלי ביד, יהיה לכם עוד עוגן של ביטחון עצמי ושיפור התדמית האישית.