הדרך לבחור את המזרון המושלם היא להשוות בין הדגמים הקיימים לפי החברה שמייצרת אותם, החומרים שמהם הם עשויים וכמובן הגודל והמידות. מבולבלים בגלל כל האפשרויות? הנה המדריך שיעשה לכם סדר

החלפה ממוצעת של מזרנים צריכה להתבצע כל 10-15 שנה. לפי רוב ההערכות של אנשי המקצוע, זו פחות או יותר התקופה שבה המזרון כבר לא ממלא את התפקיד שלו מבחינת תמיכה לגב התחתון והעליון. בנוסף, שלל חידושים טכנולוגיים הופכים מזרונים נוחים למוצרים ברי-השגה ותורמים לתחרות ולירידת מחירים. כתוצאה מכך, השיקול העיקרי בבחירת מזרון הוא כבר לא המחיר.

אז מה כן? הנה כמה דברים שקשורים למזרן וצריך לשים לב אליהם על מנת לשפר את איכות השינה ולקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו נכנסים למיטה ועד שנרדמים:

  1. חברה ותקופת אחריות

עוד לפני שנכנסים לעובי הקורה ומשווים בין המזרונים עצמם, כדאי לסנן את הדגמים ולהתמקד באלו שמיוצרים על ידי חברה גדולה, מוכרת ואמינה. למרות שבדרך כלל חברה כזו תציע את המזרונים שלה במחיר מעט גבוה יותר בהשוואה למתחרים, הפערים שווים את ההפרש כאשר פונים אל מוקדי שירות הלקוחות ורוצים להפעיל את האחריות.

במילים אחרות, חברה אמינה ומוכרת עומדת לרשות הלקוחות לאורך זמן האחריות ושומרת על שקיפות גם בהצגת המפרט של המזרן. אם קונים מזרן של חברה כזו, קל יותר לקבל מידע על שכבות עליונות ותחתונות, על ליבת המזרן, על הגובה, על סוגי החומרים שמהם הוא מיוצר ועל האיכות והעובי של כל מרכיב מרכזי.

  1. סוג המזרן

השלב הפרקטי של בחירת מזרון מחייב השוואה בין חומרי הגלם השונים שבהם משתמשים על מנת לייצר אותו. באופן כללי, את ההבדלים בין הרכב חומר הגלם העיקרי אפשר לראות במזרני קפיצים, מזרני לטקס, מזרני ויסקו ומזרני ספוג. כך למשל את מזרני הקפיצים מייצרים מחוטי מתכת ואת מזרני הספוג מפוליאוריטן מוקצף, בעוד את מזרני הלטקס מייצרים מתחליב גומי אורגני ואת מזרני הויסקו מפוליאוריטן בטכנולוגיה מיוחדת.

להבדלים בין החומרים יש השפעה על אופי התמיכה האורטופדית: מזרני קפיצים וספוג מעניקים יציבות טובה אבל תמיכה מרחבית חלקית, לעומת מזרני לטקס שמציעים תמיכה נקודתית מעולה ומזרני ויסקו שבהם התמיכה מותאמת בצורה מדויקת לקימורי הגוף של כל משתמש. מפה והלאה, הרבה כבר תלוי בהעדפות האישיות שלכם.

גברים ונשים שסובלים מאלרגיות או בעיות גב צריכים להעדיף את מזרני הלטקס, שמיוצרים מחומר טבעי ואסתטי שדוחה את קרדית הבית. לעומתם, מי שמתמודד עם פצעי לחץ ורגישות בעמוד השדרה יפיק תועלת רבה יותר ממזרני ויסקו שמתרככים בהתאם לטמפרטורת הגוף. בכל מקרה, כדאי לבקש את המזרון לתקופת התנסות ולא להסתפק בשכיבה עליו בחנות לפני שמקבלים החלטה סופית.

  1. גודל

מזרון סטנדרטי מגיע במידות של 140 על 190 ס"מ ועבורו קל גם להתאים כלי מיטה. לשם השוואה, אנשים גבוהים יכולים לבחור מזרון ברוחב דומה אך יצטרכו למצוא דגם שבו האורך הוא 200 ס"מ. עבור שינה במיטה זוגית, ההמלצה היא לבחור במזרון של 160 על 200 ס"מ אבל לוודא שיש מספיק מקום למעבר בין הצדדים.

מזרן איכותי וטוב מעניק תמיכה לכל הגוף ובעיקר לחלק הרגיש של עמוד השדרה. כאשר הגודל של המזרון מתאים לגודל של חדר שינה זוגי, בני הזוג ירגישו בנוח לשכב עליו והוא לא יגרום לתחושת עומס. עם זאת, צריך בכל זאת לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק גם את השפעת הגודל על המחיר.