חברות השכרה מציעות לכם לבחור רכב בהתאמה אישית לצרכים ספציפיים. אבל איך אתם אמורים לדעת באיזה שיקולים להשתמש כדי לבחור את הרכב האידיאלי? הנה הפרטים המלאים

שירותי השכרת רכבים מתאימים כיום למגוון רחב של נסיבות ומצבים. אם בעבר השתמשנו בשירות הזה רק במהלך טיולים באירופה או בארצות הברית, הרי שכעת ברור שזה פתרון אידיאלי גם למשפחה שצריכה 2 רכבים או למקרים דחופים. מצד שני, דווקא היצע גדול של אפשרויות וחברות השכרה עלול לבלבל אותנו.

היתרון של השכרה הוא שהחברות מציעות לנו לבחור רכב בהתאמה אישית לצרכים ספציפיים. בגלל שלחברת השכרה יש עשרות ולפעמים מאות דגמים, לנו רק נותר למצוא את הדגם שיספק מענה לצרכים הקיימים. אבל באיזה שיקולים משתמשים ומה בודקים לפני שחותמים? הנה 5 נקודות שיכולות לעזור:

  1. דגם/סוג/קטגוריה

חברות השכרת רכב עושות לנו את החיים קלים באמצעות חלוקה של הדגמים לקטגוריות. ברשימת הקטגוריות תמצאו רכבי מיני, סופר מיני, משפחתיות, רכבים גדולים, רכבי יוקרה, ג'יפים ו-SUV ואולי עוד כמה תתי-קטגוריות קטנות.

בשלב הראשון, מה שאתם יכולים לעשות זה לסנן בין הקטגוריות ולהישאר עם 2-3 אופציות רלוונטיות. בשלב השני, סננו גם בין האפשרויות שהגיעו לקו הסיום ובדקו מאיזה קטגוריה לשכור את הרכב הבא.

  1. תוספות חיוניות

היתרון של השכרה הוא שאפשר לקבל את הרכב עם תוספות חיוניות. בהקשר הזה, כמעט לכל משפחה יש דרישות מעט שונות: החל מרכב עם תא מטען גדול שיספיק לעגלה של התינוק, דרך רכב עם מנשא עבור האופניים ועד רכב עם וו גרירה כדי להוריד אופנוע ים למים. בנוסף, שימו דגש על תוספות חיוניות ובהן איזופיקס לחיבור כיסא תינוק או גגון לנשיאת חפצים.

  1. תיבת הילוכים

השוואה בין סוגי רכבים להשכרה תאפשר לכם לזהות את ההבדל בין גיר ידני ואוטומט. תיבת ההילוכים תקבע עד כמה יהיה לכם נוח לנהוג על הרכב, האם תרגישו בטוחים ואפילו כמה דלק תצטרכו.

כמו כן, תיבת ההילוכים תשפיע על המחיר: בישראל למשל משלמים פחות על רכב ידני לעומת רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית, בעוד במדינות אחרות היחס עשוי להיות הפוך. הפתרון הוא כמו תמיד לבחון כל מקרה לגופו ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

  1. מחיר

כמובן שבחירת רכב שכור תחייב אתכם להתייחס למחיר. את העלות של הרכב צריך לבחון פר יום, שבוע או חודש וגם בהתאמה לצרכים מיוחדים כמו למשל כשרוצים לקחת אותו בסניף אחד אבל להחזיר בסניף אחר.

  1. תנאי השכרה והאותיות הקטנות

לבסוף, רכב שוכרים אחרי שקוראים את התנאים והאותיות הקטנות. כך תדעו מה מצופה מכם מבחינת הביטוח, הדלק והתחזוקה ולמי אתם יכולים לפנות במקרה של חלילה תקלה ברכב או פנצ'ר בגלגל. נסיעה בטוחה!