החיים שלנו מגוונים וכוללים שפע של אירועים משמחים ועצובים. עם השנים אנו צוברים את הניסיון ומגלים כי הניסיון לחסוך פוגע בנו לפעמים: לו רק היינו מבטחים את הרכב שלנו בביטוח מקיף, לא היינו מאבדים את הסכום ששילמנו עבורו כשהוא נפגע בתאונה; אם רק היה לו ביטוח בריאותי טוב התרופה היקרה של הדוד שחלה בסרטן ואינה בסל התרופות הייתה מכוסה על ידי חברת הביטוח. העובד הזר של סבתא, היה מכוסה במסגרת הביטוח הסיעודי – לו רק הייתה מודעת לכך שחשוב לרכוש את הפוליסה בזמן. במאמר זה נגלה את הביטוחים שאסור לוותר עליהם ויהפכו את העשורים הבאים בחייכם לבטוחים יותר.

ביטוח הרכב – אל תסתפקו רק בביטוח החובה

ביטוח רכב נחלק לשלושה סוגים עיקריים. ביטוח החובה – המכסה את נזקי הגוף של נפגעים בתאונה כתוצאה מהנהיגה שלכם. ביטוח צד ג' – המכסה את נזקי הרכוש של צד שלישי במקרה של תאונה וביטוח מקיף – המכסה את הנזקים שנגרמו לרכוש שלכם ושל צד ג' במקרה של תאונה, פריצה לרכב או גניבה שלו. לכן, אם אתם מסתפקים רק ברכישה של פוליסת ביטוח חובה אתם נשארים חשופים לתביעות שעשוי להגיש נגדכם הנהג השני שניזוק כתוצאה מהתאונה על נזקים שנגרמו למכונית שלו. ביטוח מקיף לרכב מעניק גם מטריה כוללת של כיסויים נוספים כמו: שבר של שמשת הרכב או גניבה של ארנק מתוך הרכב ומוסיף שקט נפשי רב.

ביטוח בריאות פרטי

חוק ביטוח בריאות ממשלתי קובע את מינימום השירותים שעל קופות החולים לספק לתושבי ישראל. ביטוח זה מאפשר לכם לראות את רופא המשפחה, לקבל סבסוד על תרופות שנמצאות בסל התרופות וליהנות מסל רחב של בדיקות וטיפולים. אך, במקרים של מחלה קשה אתם עשויים למצוא את עצמכם רוכשים מכספכם תרופה יקרה, משלמים על טיפולים בארץ ובחו"ל כדי להילחם בה ומבצעים כל זאת בדרך כלל בתקופה בה אתם מוגבלים ביכולת ההשתכרות בעבודה הרגילה שלכם. ביטוח בריאות פרטי מוסיף מטריה נוספת של כיסויים ופיצויים במקרה של מחלה קשה. אם חליתם הביטוח יכסה את עלות הטיפול או יעניק לכם פיצוי כספי שיאפשר לכם לצלוח את התקופה הקשה הזו מבלי לגרום לקושי פיננסי לכל המשפחה.

ביטוח נסיעות לחו"ל

עומדים לצאת לחופשה בחו"ל? בעוד בארץ אתם נהנים מכיסוי במסגרת סל הבריאות בחו"ל המצב שונה לחלוטין. כל ביקור רופא, בדיקת דם, צילום רנטגן וימי אשפוז עשויים להגיע לעלויות של אלפי שקלים. המוסדות הרפואיים בחו"ל אינם מכירים בכרטיס החבר שלכם בקופת החולים ואתם עשויים לסיים את החופשה הנעימה בחוב כבד לבית חולים מעבר לים. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לרכוש ביטוח נסיעות הכולל כיסויים מתאימים לאופי החופשה שלכם. אם אתם יוצאים לחופשה של קניות או ליהנות משיזוף בטן-גב על החוף תצטרכו ביטוח נסיעות רגיל ואם אתם מתכננים לצאת לפעילות אקסטרים כמו סקי, צלילה או סנפלינג יש להוסיף כיסוי מתאים לימים בהם תיהנו מפעילויות אלה.

ביטוח על מוצרי החשמל שלנו

פוליסה נוספת שמומלץ מאד לעשות היא פוליסת ביטוח למוצרי החשמל בבית. פוליסה זו מאפשרת לכם להזמין שירות תיקונים מסובסד למקרר, מכונת הכביסה, המייבש, הכיריים והתנור ומוצרי חשמל נוספים בבית. במקרה של תקלה אתם יכולים להתקשר למספר אחד ידוע ולהזמין טכנאי מנוסה כאשר מרבית העבודה מכוסה במסגרת הביטוח. חשוב לדעת כי ייתכן וחלק מעלות החלקים בהם יצטרך להשתמש תהיה מכוסה במסגרת השתתפות עצמית שתדרשו לשלם כאשר טכנאי החברה מגיע אליכם. בכל מקרה, העובדה כי אינכם צריכים להתקשר ולהשוות מחירים ולהשקיע זמן באיתור בעל המקצוע המתאים מצדיקה את עלות הפוליסה.

ביטוח אחריות מקצועית

עובדים באחד המקצועות שעשויים לגרור תביעה כנגדכם בעתיד? מורים ליוגה, אחיות ורופאים, קוסמטיקאיות ואפילו רופאים ברפואה אלטרנטיבית אינם מודעים למגמה הגוברת להגשת תביעות כנגד בעלי מקצועות חופשיים. סכומי התביעות יכולים לנוע בין אלפים בודדים למיליוני שקלים ולגרום לכם לא רק לנזק פיננסי כבד אלא גם לנזק תדמיתי שעשוי לפגוע ביכולתכם להשתכר ממקצוע זה בעתיד.

לכן, חשוב לבחור פוליסה של ביטוח אחריות מקצועית המתאימה לתחום העסוק שלכם. יש חברות ביטוח המתמחות בתחומים ספציפיים כמו רפואה אלטרנטיבית, קוסמטיקה או רפואה קונבנציונלית וחברות אחרות מציעות ביטוח אחריות מקצועית לכל בעלי המקצועות החופשיים.

לסיכום, מספר פוליסות ביטוח שונות יכולות להעניק לכם "מטריה" של הגנות משפטיות וכלכליות בסיטואציות הפחות צפויות בחיים. חשבו, אילו מהפוליסות שציינו עדיין חסרות לכם? התקשרו וקבלו הצעות מחיר וחסכו עוגמת נפש מיותרת בעתיד.