הורים שצריכים לבחור שם לתינוק שלהם מגיעים למשימה עם המון מטען ומסתבר שלא תמיד האנרגיות מושקעות במקומות הנכונים. כתוצאה מכך, יש מקרים שבהם שמות ביזאריים הופכים לחלק בלתי נפרד מחיי הילדים – אז כך תדעו לזהות אותם מראש

אחד הדברים המפתיעים שמגלים על הורים טריים הוא שלא תמיד זה באמת משנה אותם. הרבה הורים אוהבים אמנם לדבר על השינוי שחל בחייהם על רקע הרחבת התא המשפחתי, אבל בסופו של דבר מדובר על אותם אנשים, עם פחות או יותר אותם תחביבים ועם תפיסת עולם שלא השתנתה מאז שסיימו את גיל ההתבגרות. בין היתר, ניתן לראות את זה עם האופן שבו הורים מסוימים בוחרים שמות לתינוק שלהם.

גברים ונשים שמגיעים לרגע בחיים שבו הם צריכים לבחור שמות לבנים ולבנות מתמודדים עם כל השדים מהעבר. מלבד המטען האישי והמשפחתי, הם משתמשים בכל קונוטציה ואסוציאציה אפשרית שיש להם בראש ומטראומות ילדות מאנשים שאהבו, שנאו או הכירו. כתוצאה מכך, אותם הורים גם עלולים לבחור לילדים שלהם שמות ביזאריים לחלוטין – שלצערם ילוו אותם כל החיים (או לפחות עד הביקור במשרד הפנים בגיל 16).

גיבורי על ודמויות הוליוודיות? נשמע טוב!

אין ספק שהקטגוריה המובילה ברשימת השמות הכי ביזאריים לתינוקות היא זו שכוללת את השמות שמבוססים על גיבורי על. החדשות הטובות הן שזה בולט בעיקר בארצות הברית, אך גם בארץ אפשר למצוא עדויות לילדים שקוראים להם על שם ספיידרמן, סופרמן ובאטמן, או על שם האלטר אגו שלהם: פיטר פארקר, קלארק קנט או ברוס ויין (בהתאמה).

לא רחוק מזה אבל בקטגוריה נפרדת של שמות מוזרים נמצאים אלו שקרויים על שם דמויות הוליוודיות מפורסמות. החל מסקרלט אוהרה של "חלף עם הרוח" ועד "שלגיה" או "סימבה" של דיסני, יש הורים שמשום מה חושבים שזה רעיון טוב לקשור את הילדים שלהם לגורל של תעשיית הסרטים האמריקאית ושלוחותיה בעולם.

לשם השוואה, יש ילדים שקרויים על שם דמויות מספרים. כאן אנו מוצאים את בילבו מ"שר הטבעות", את דורותי מ"הקוסם מארץ עוץ" וגם את "שרלוק" על פי סיפור העלילה של הבלש המפורסם שרלוק הולמס.

הנומרולוגיה לבדה לא מספיקה

יש גם הורים שבוחרים שמות לתינוקות לפי הנומרולוגיה, אך בהתעלם מהמשמעות הפרקטית או מההיבט של נוחות. זה מה שקורה עם שמות כמו "אביבאב" או "אביאסף" שמייצגים את מספר אחד אבל נשמעים מוזר לכל מי שקורא אותם בקול, או עם השם יבין שמייצג את תכונות האופי הנפלאות של מספרי תשע אבל מתאים יותר כשם משפחה מאשר שם פרטי.

בסופו של דבר, אף מקור השראה בפני עצמו לא מספיק כדי לבחור שמות לתינוקות. זו אחריות גדולה שההורים לוקחים על עצמם, אז כדאי לחשוב על זה לעומק.