ארונות הזזה הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחדרי השינה. מה זה אומר, למי זה מתאים ואיך אפשר לשלב את זה בבית? הנה כל התשובות

טרנדים אופנתיים משפיעים בצורה דרמטית על איך שהבית שלנו נראה. כמעט מדי שנה אנחנו נחשפים לחומרי גלם חדשים שבהם אפשר להשתמש כדי לעצב את המטבח, למכשירי חשמל שמשפיעים על הסלון ולגוונים או צבעים שהופכים לחלק בלתי נפרד מהמקלחת והשירותים. עם זאת, יש גם טרנדים שמגיעים כדי להישאר – כמו למשל ארון הזזה בחדרי שינה.

אין ספק שארונות הזזה הם יותר מטרנד. אחרי שכבשו את חדרי השינה בקטלוגים המובילים בעולם, ארונות הזזה הופכים למצרך מבוקש גם אצל שוכרי דירות וגם אצל אנשים שקונים בית חדש מקבלן ומחפשים כיצד להתאים את חדרי השינה לצרכים האישיים שלהם. בכל אחד מהמקרים האלה, מה שצריך לדעת זה איך להשתמש בצורה נכונה בארונות הזזה ומה בכלל ההבדל העיקרי ביניהם לבין ארונות רגילים.

הכל מתחיל בחיסכון במקום

התפקיד של ארון בחדר שינה הוא לחסוך במקום ולעזור בשמירה על סדר וארגון. כאן גם נכנס לתמונה הערך המוסף של ארון הזזה: במקום שהדלת תיפתח קדימה ואחורה וכך למעשה תנטרל את היכולת להשתמש בחזית לטובת הצבת המיטה או השידה, אפשר פשוט לפתוח אותה לצדדים ולחסוך במקום יקר ערך.

במילים אחרות, ארונות הזזה חוסכים במקום בכל הנוגע לתפעול של הדלת – בעוד החלוקה הפנימית שלהם לא פחות גמישה בהשוואה לארונות הרגילים. גם בארונות הזזה אפשר לקבוע כמה מגירות יהיו, איפה ימוקמו ווי התלייה ומה עושים עם המדפים. חוץ מזה, בעזרת התאמה אישית של הארון ניתן לאחסן בגדים ומוצרים אישיים בחדרי השינה ולהבטיח נגישות גבוהה אליהם מצד כל בני המשפחה.

למי מתאימים ארונות הזזה?

ארונות הזזה מתאימים לכל סוגי חדרי השינה. אפשר לשלב אותם בחדרי השינה של הילדים, האורחים וההורים וניתן גם להקדיש עבורם חדר ארונות שלם. מבחינה דקורטיבית, העיצוב של ארונות הזזה מושפע בעיקר מסוג הדלתות שבהן בוחרים להשתמש וגם מסוג הגימור של החזית והפרופילים.

הדרך הנכונה לשלב ארונות הזזה בבית היא להתאים אותם לסגנון שקיים בשאר החדרים. אם למשל בוחרים לעצב את הבית בסגנון עיצוב כפרי, כדאי לתת עדיפות לארונות מעץ מלא, מעץ אורן או מעץ אלון. אם לעומת זאת הדגש הוא על סגנון עיצוב מודרני על טהרת הזכוכית והאלומיניום, מומלץ לשלב מראה גדולה על גבי אחד מדלתות ההזזה ולהשתמש בכמה שיותר מוצרי פרזול בולטים.

לסיכום, ארונות הזזה מצליחים לחסוך במקום תוך כדי שהם מעניקים עוזרים לאחסן בגדים ופריטים אישיים בחדרי שינה של הורים וילדים. זו הסיבה העיקרית להצלחה שלהם וסביר להניח שלא מדובר בטרנד אלא בפתרון מתבקש לשלל בעיות יום יומיות.