אנחנו בעיצומה של 2020 וזה זמן מעולה לדבר על המגמות בתחום העיצוב הגרפי שאנחנו רואים מאז תחילת השנה ושאנחנו עוד צפויים לראות במהלך השנה. אנחנו כבר יכולים לומר לכם, שהמגמות החדשות הולכות לגנוב לכם את הלב. במיוחד עבור אלו שרוצים ללמוד קורס עיצוב גרפי, אבל גם עבור אלו שמתעניינים או שכבר נמצאים בתחום, ריכזנו עבורכם את כל הטרנדים הכי מעניינים לשנת 2020:

 1. שימוש מוגבר באפקט מונוכרום
  בתקופה האחרונה ניתן לזהות עלייה בשימוש של המעצבים הגרפיים באפקט צבע מונוכרומטי על תמונות. אם אתה מעצב גרפי, או בדיוק מתחיל לימודי עיצוב גרפי, כדאי לך מאוד לשלב את המגמה המיוחדת הזו בעיצובים שלך.
 2. טיפוגרפיה / אמנות קווית
  מגמת השימוש בטיפוגרפיה מוכרת לנו עוד מהשנתיים האחרונות. המגמה הזו עולה מדרגה ומתפתחת לדפוסי עיצוב באמצעות קווים מאוירים. האומנות הקווית היא סגנון איורי ופשוט. ככזה, הוא נהדר כשמשלבים אותו עם גרפיקה ממוחשבת משום שהוא מספק מראה נקי, אלגנטי ולא מתבלט. אמנות הקווים היא אחד מסגנונות הקישוט המועדפים במגמות עיצוב גרפי 2020.
 3. שילוב בין רישומי ציור לתמונות
  זוהי בהחלט מגמה דיי מעניינת בעולם העיצוב הגרפי. זוכרים איך פעם עוד לפני שהיה קורס עיצוב גרפי, היינו  יושבים בכיתה ומציירים בשולי המחברת? אותם דודלים נכנסו היום כטרנד בעולם העיצוב הגרפי. ניתן לזהות הרבה עיצובים שמשלבים בין תמונות לציורים (שרטוטים) על גביהן.
  השימוש בשרטוטים האלו בעולם העיצוב הגרפי, עוזרים להשיג תחושה מהנה ולא רשמית.
  מעצב גרפי היום משלב בין תמונות בחיים האמיתיים יחד עם איורים פשוטים המחליפים חלקים מהתמונה או מבצעים אינטראקציה עם הצילום.
 4. שימוש בתלת ממד ליצירת ריאליזם
  טרנד תלת הממד הגיע לשיאו במהלך שנת 2019 והוא בהחלט לא ייעלם כל כך מהר. בזכות השתכללות הטכנולוגיה ותוכנות העיצוב, בשנת 2020 אנחנו נראה קומפוזיציות תלת ממד מדהימות יותר. מעצבים גרפיים יוכלו לשלב אלמנטים של תלת ממד על תמונות או אובייקטים דו ממדיים ובכך יצרו עיצובים ריאליסטיים יותר.
 5. שימוש באלמנטים מתכתיים ומברקים
  השימוש באפקט מתכת מטאלי הפך לטרנד בעיקר עבור יצירת זהות למותג. המגמה הזו דורשת עיצוב כללי מינימליסטי כדי שהמיקוד יהיה על האפקט המטאלי עצמו. מעצב גרפי שמשתמש באלמנט הזה, עושה את זה כדי לשדר יוקרה, קלאסיות וטעם טוב.
 6. איורים מופשטים
  השימוש באיורים בעיצוב גרפי אינו חדש. מרצים רבים שמלמדים קורס עיצוב גרפי, מלמדים את המעצבים שלהם לשלב לעתים קרובות איורים כדי להמחיש מושגים ורעיונות ולמעשה להעביר מסרים טוב יותר. כשמדובר בטרנדים של שנת 2020, אנחנו בהחלט יכולים לצפות שיותר ויותר מעצבים יבחרו בשיטה הזו. השיטה הזו מאפשרת למעצבים לא להתמקד באומנות עצמה, אלא במסר שהם רוצים להעביר.
 7. אלמנטים אסימטריים
  אלמנטים לא סימטריים בעיצוב נמצאים כבר שנים רבות ברשימת המגמות של העיצוב הגרפי. הם עברו טרנספורמציות רבות במהלך השנים והם משמשים מעצבים רבים לתכנון אינפוגרפי, לעיצוב אתרים ולעיצוב מצגות. מעצבים רבים אוהבים להשתמש בטרנד הזה סגלל יכולתו להמחיש אובייקט תלת ממדי על משטח דו ממדי. במהלך שנת 2020, אנחנו נראה הרבה אלמנטים תנועתיים. אנחנו מצפים מהעיצוב האסימטרי שימשיך להתפתח עד לנקודה בה הוא נראה ממש כמו תלת ממד שזז ומנהל אינטראקציה עם מי שצופה בו.
 8. שימוש בצבעים מיסוד האדמה הנותנים תחושת וינטאג'
  הרי זה ידוע שרוב הדברים שאנחנו מחשיבים לחדשים, הם דברים שהיו קיימים בעולם והספיקו להישכח. הטרנד הזה לקוח משנות החמישים המהוות לו השראה. באמצעות גרפיקה ממוחשבת המשתמשת בניואנסים משנות החמישים, המעצבים יוצרים קומפוזיציות בסגנון רטרו. נראה שבשנת 2020 אנחנו חווים ממש דה ז'ה וו מטרנדים שהיו מקובלים בעבר.

אם הגעת עד לכאן, אנחנו בטוחים שהנושא מעניין אותך. אם אתה מעצב גרפי או שאתה חושב לקחת קורס עיצוב גרפי, זה מצוין עבורך להכיר את הטרנדים האלה וללמוד מהם כשתיצור יצירות משלך.