בימים הקרובים יצטרפו תלמידי היסודי לתלמידי התיכון והחטיבה, ויצאו לחופש הגדול. בהרבה מקרים, הלימודים נדחקים הצידה עד לחזרה ללימודים, אי שם בתחילת ספטמבר.
בניגוד למה שקורה אצל הורים ותלמידים רבים שמזניחים את הלימודים במהלך החופש, לשיעורים פרטיים המועברים דווקא בתקופת החופש יש יתרונות רבים שכדאי מאוד להכיר.

רצף לימודי

חופשת הקיץ מאוד ארוכה. יציאה ממסגרת לימודית למשך זמן רב עלולה להשכיח הרבה דברים, להוציא את הילדים מפוקוס וליצור קושי לימודי ומנטלי עם החזרה ללימודים בסוף החופש.

שיעורים פרטיים במתמטיקה, אנגלית ושאר מקצועות מרכזיים ישמרו את הילדים במסגרת לימודית ויעזרו להם לחזור ללימודים.

 

עבודה על יסודות

לשיעורים פרטיים במהלך החופש יש יתרון מאוד בולט – אין לחץ של זמן או מבחן שצריך ללמוד אליו. היתרון הזה מאפשר למורים הפרטיים מרווח זמן לבניית תוכנית עבודה שמתחילה מהיסודות הלימודיים.

במקום להיות בלחץ ממבחן מתקרב שיגרום לשיעורים להתרכז בעבודה נקודתית לקראת המבחן, עבודה רגועה על היסודות במהלך השיעורים תעזור לילדים שלנו בשנת הלימודים כולה.

 

שיפור הרמה לפני שנוצר פער

ברוב המקרים, ילדים נעזרים בשיעורים פרטיים כאשר מתעורר קושי משמעותי. בחלק מהמקרים המורה צריך לזהות את המקום בחומר בו התחיל הקושי ויתכן שהוא יגיע למסקנה, ביחד עם התלמיד, שיש הרבה מאוד חומר להשלים. תוסיפו לזה מבחן מתקרב ואת העובדה שהכיתה ממשיכה ללמוד דברים חדשים, ובהחלט יתכן שייווצר פער שקשה מאוד לסגור.

במקום לחכות שהקושי יתעורר, אפשר להקדים תרופה למכה ולקחת שיעורים פרטיים בנושאים שעדיין לא נלמדו בכיתה – זה יחזק לילדים את הביטחון ויעזור להם להתמודד עם הנושאים במהלך השנה.

 

עיסוק נוסף במהלך החופש

כהורים, כולנו מזדהים עם התחושה שתמיד צריך לדאוג לעיסוק לילדים במהלך החופש. שיעורים פרטיים, בתדירות לא גבוהה מדי, יוסיפו גיוון לפעילויות הנוספות של הילדים במהלך החופש, ומי יודע, הם אולי אפילו ייהנו מזה…

 

איך לבחור את המורה הפרטי המתאים?

הדרך הטובה ביותר לטעמי למצוא מורה פרטי הינה לקבל המלצה מחברים או משפחה. במידה ולא מצאתם מורה בדרך זו, ניתן להיעזר באינטרנט ולחפש מורה באחד מאתרי המורים הפרטיים ברחבי הרשת, לדוגמא, אתר לימוד נעים המכיל למעלה מ-10,000 מורים פרטיים לכל המקצועות.

מומלץ לבדוק את הדברים הבאים:

 

מה המטרה של השיעורים הפרטיים?

האם השיעורים נועדו להתמקד בנושא ספציפי, האם דרושה עבודה על יסודות באופן כללי, האם רוצים ללמוד חומר שעדיין לא נלמד בכיתה.

חשוב שהמטרה תהיה ברורה מכיוון שהיא תכתיב לנו את העקרונות הבאים לחיפוש מורה פרטי מתאים.

 

ניסיון המורה לפי המטרה שהגדרנו

לאחר שהגדרנו מטרה, נעבור על המורים הפרטיים שמופיעים במאגר ונבדוק למי יש ניסיון במקצוע שאנו צריכים ובמטרה הספציפית שהגדרנו.

לדוגמא, יש הבדל גדול בין מורים פרטיים למתמטיקה שיודעים לקחת נושא ספציפי ולעזור לנו להבין אותו, לבין מורים למתמטיקה שיודעים לבנות תוכנית עבודה מסודרת לעבודה על יסודות מההתחלה.

בקשו לקבל המלצות תלמידים והבינו מה הסיבות שהביאו את התלמידים הקודמים להמליץ על המורה.

 

זמינות

כדי שתהליך הלמידה יהיה יעיל, חשוב לבדוק מה הזמינות של המורה להשלמת המטרה שהגדרנו. לא מומלץ להתחיל תהליך עם מורה שלא יהיה זמין להשלים את כל השיעורים הפרטיים הדרושים לנו.

 

שיעורי אונליין דרך המחשב

עולם הלימודים מתקדם ובשנים האחרונות נוספה אופציה מאוד מעניינת של שיעורים פרטיים אונליין המבוצעים דרך המחשב. תשכחו את מה שהכרתם על שיחות מתנתקות ודיבור לא ברור – העולם התקדם המון מאז, ומורה טוב ידע להעביר לכם שיעור פרטי דרך המחשב באותה רמה ולפעמים אפילו ברמה גבוהה יותר משיעור פרטי רגיל.

גם אם אתם לא רוצים ללמוד דרך המחשב בכל השיעורים, מומלץ להשתמש בשיעורי האונליין פה ושם, בעיקר בשאלות והסברים בין השיעורים, מכיוון שזה יחסוך לכם המון זמן וייעל את תהליך הלמידה.

חופש מהנה ולימוד נעים לכולנו!