כשאנחנו מחפשים הובלה, יש חשיבות רבה לתזמון. לא כולם יודעים את זה, אבל במועדים מסוימים המחירים שגובות חברות הובלות בכל הארץ צונחים באופן משמעותי. מי שיכול לבחור את התאריך המדויק של מעבר הדירה או העברת תכולת העסק יכול לחסוך הרבה מאוד כסף, ובמקביל ליהנות משירות איכותי – תועלת כפולה ומכופלת.

מחירי הובלות בעונות השנה השונות

הובלת דירות ותכולת עסקים היא במובן מסוים שירות עונתי. אמנם בכל עונות השנה מתבצעות הובלות בכל יום ובכל שעה אבל המחירים הם אחרים לגמרי.

בקיץ יש ביקוש גדול מאוד לשירות. חברות הובלה מנוסות עובדות ממש מסביב לשעון בחלק מהימים. חלקן גם מגייסות עוד אנשי צוות כדי להספיק להשלים שתיים ואפילו שלוש או ארבע הובלות בכל יום. הסיבה העיקרית היא ריבוי מעברי הדירות בעונה הזו, בין השאר בגלל שחלק גדול מהמשפחות מעדיפות לבצע שינוי בקיץ ולא באמצע שנת הלימודים. גם סטודנטים נוטים לעבור בקיץ, ותורמים לגידול בביקוש ולעליית המחירים של ההובלות.

בחורף לעומת זאת הביקוש יורד במידה ניכרת. אנשים מעדיפים באופן כללי להישאר ספונים בבתים וגם שוק השכירויות הופך לרדום למדי. התוצאה: ירידה של עשרות אחוזים במחירי ההובלות – ואפשרות לחיסכון של ממש מבחינת מי שזקוק לשירות. גם בסתיו, אחרי תקופת חגי ספטמבר, ובאביב (עד פסח / יום העצמאות) תוכלו להשלים את המעבר בעלות נמוכה בהשוואה לקיץ.

השינויים בעלויות לאורך כל חודש

המלצה נוספת שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם מתקשרים להזמין מוביל מכל עיר בארץ, היא לגבי היום הספציפי בחודש – גם כשמדובר באחד מחודשי הקיץ וגם כשזהו אחד מהחודשים של עונות השנה האחרות.

כמעט תמיד הימים הראשונים והאחרונים בחודש מתאפיינים גם הם בעלייה בביקוש ולכן גם עלייה במחיר. הסיבה לכך היא שחוזי שכירויות רבים מסתיימים ביום האחרון של החודש, ומי שלא רוצה לשלם שכר דירה מיותר מנסה לתזמן את מועד המעבר בהתאם. גם באמצע החודש, סביב ה-15, יש עליית מחירים. היא אמנם מתונה יותר, אבל גם כך למי שיכול לתזמן את יום ההובלה למשל ל-9 בחודש או ל-22 כדאי לעשות זאת – החיסכון בתשלום לחברות ההובלות הוא של כמה מאות שקלים. כדאי לזכור שגם אם יש חוזה שכירות עם תאריך קבוע, אפשר לבקש מבעל הדירה ו/או מהשוכרים הקיימים או אלה שמחליפים אתכם להתגמש – גם הם ירוויחו הובלה זולה יותר.

על מה אסור להתפשר גם כשמחפשים מחיר נמוך?

עלות ההובלה היא פרמטר מרכזי בבחירת החברה שמסייעת לנו להעביר את תכולת הדירה או העסק. מצד שני כדאי מאוד לא להתעלם גם משיקולים אחרים. במיוחד לוודא שאתם עובדים עם שירותי הובלות מקצועיים ולא עם חאפרים.

המלצות של לקוחות קודמים הן אינדיקציה מעולה לאיכות השירות של כל חברה. דרך נוספת לסנן אנשי מקצוע לא רציניים היא לבקש חוזה מסודר וחתום. הסכם שכולל את מועד ההובלה, פירוט של התכולה, דגשים מיוחדים אם ישנם ומחיר סופי מקנה לכם שקט נפשי. חברה מקצועית ואמינה תחתום על ההסכם בשמחה משום שהיא יודעת שתכבד אותו בכל מצב, בעוד חאפרים ינסו להתחמק. עוד מרכיב הכרחי לשקט הנפשי שלכם הוא ביטוח מלא לתכולה.

איך להזמין מוביל מכל עיר בארץ ולקבל בוודאות שירות איכותי במחיר תחרותי?

כדי ליהנות גם משקט נפשי, גם מהובלה יעילה וגם ממחיר אטרקטיבי, בלי לבזבז זמן יקר על חיפוש של חברה מתאימה, תוכלו להיכנס לפורטל מקצועי ואמין. בדרך זו תוכלו לקבל גם שירותים נלווים כמו אריזה או אחסון, ולמצוא פתרון משתלם גם למצבים שבהם נדרשת הובלה מהיום להיום. השילוב בין האמינות לזמינות, ובין שתי האיכויות האלה לבין המחיר הנמוך מוביל למסקנה הבאה: הובלות עושים עם המובילים בישראל.