שגרת החיים הלחוצה והשגרתית דורשת מבעל העסק להתמודד עם אתגרים שונים ומורכבים. על מנת לענות על הצרכים המשתנים של הלקוחות ושל העסק ולהקפיד על דרכים שונות לשיפור המוצרים, יש צורך לפעול בתנאים הדורשים השקעה נוספת של משאבים. מצבים אלה דורשים לקיחת הלוואה על מנת להציל את המצב הכלכלי בו נמצא העסק.

באילו מצבים על העסק לקחת הלוואה?

ישנם מצבים בהם על העסק לקחת הלוואה לעסק. מצבים אלה כוללים:

הכנסות נמוכות– במצב זה שהעסק נמצא בתקופה קשה במיוחד במצב של משבר כלכלי, ישנה ירידה בהכנסות העסק שאינו תלוי בעסק עצמו אלא בגורמים חיצוניים. מצב זה יכול להיות עסק חדש מתחרה או עבודות תחזוקה באזור אשר מונעים מלקוחות להגיע לעסק. לכן על מנת להציל את העסק יש צורך בהלוואה לעסק שעל מנת שהעסק יוכל "לקום" על הרגליים ולהמשיך לעבוד.

חידוש ציוד משרדי- במצבים בהם המיכון המשרדי הישן מדיי לעבודה או לקוי ישנם עיכובים בעבודה ושגרת העבודה נפגעת כתוצאה מכך. הלוואה עסקית לחידוש המכונות או התרחבות העסק אשר מצריך קניית ציוד משרדי מצריכה כסף שלא תמיד לבעל העסק יש אותו. לכן במצב זה יש צורך לקחת הלוואה לעסק אשר תעזור לבעל העסק להמשיך בשגרת עבודתו מבלי שתיפגע.

הלוואה לצורך השקעה- במצבים בהם העסק מעוניין לפתח מוצר או להרחיב את העסק או אפילו להשקיע בעסקים נוספים יש צורך בהלוואה לעסק. הלוואה לצורך השקעה בעסק תעזור לבעל העסק להרחיב את העסק לסניפים נוספים בארץ ומחוץ לה וכן להחזיר את ההלוואה שלקח עקב ההשקעה אשר מחזירה את עצמה תוך זמן קצר.

חשיבות יועץ הלוואות בעת לקיחת הלוואה לעסק

לקיחת הלוואה לעסק דורשת בדיקה מעמיקה וקפדנית של הריביות שעל בעל העסק לשלם בעת החזר ההלוואה מדי חודש. ברוב המקומות שמציעים הלוואה הריביות גבוהות מאוד ותשלומי ההחזר נפרסים לתקופה קצרה. לכן בטרם לקיחת הלוואה לעסק על בעל העסק להתייעץ עם יועץ הלוואות אשר יתאים לו הלוואה עם ריביות נמוכות ופריסת הלוואה נוחה. יועץ ההלוואות דואג למצוא את האופציה המשתלמת ביותר ללקוח על מנת שיוכל ליהנות מתנאי פריסה נוחה וריביות נוחות. עם יועץ הלוואות אישי תוכלו להיות בטוחים שאתם מתנהלים באופן תקני ואף חוסכים כסף.

אילו מקומות עומדים בפני בעל העסק על מנת לקחת הלוואה לעסק?

בפני בעל העסק עומדות כמה אופציות בטרם החלטתו על קבלת הלוואה. האופציה הראשונה והמוכרת היא הלוואה דרך הבנק, אופציה זאת זמינה לכל העסקים. אך לא תמיד היא יעילה עבור כל העסקים. לא תמיד הבנק מאשר הלוואה לעסק ואם הוא מחליט לאשר על בעל העסק להוכיח שיש לו יציבות כלכלית, פיקדונות וחסכונות ואף ערבים שאם לא יוכל לעמוד בתנאי ההלוואה הם ישלמו אותה. האופציה השנייה, שעומדת בפני בעל העסק היא חברות האשראי הכוללות את: ויזה כאל, לאומי קארד וישראכרט. כל אחת מחברות האשראי מציעה מסלולים שונים בריביות שונות וגבוהות מאשר הבנק. הפלוס בחברות האשראי שברוב ההלוואות אין צורך בערבים ואין צורך להגיע לחברה כמו ההלוואות אשר ניתנות בבנק ומצריכות הגעה. הכל נעשה דרך הטלפון והמייל ותוך שעות ספורות עד ימים בודדים הכסף בחשבון. האופציה השלישית, היא חברות ביטוח וחברות פיננסיות אשר מציעות מגוון מסלולים שונים וכוללים גם הם ריביות גבוהות. כל אחד מהאופציות השונות מדריך בדיקה מעמיקה בטרם קבלת ההחלטה, ייעוץ של יועץ מקצועי יכול לעשות רבות לקבלת החלטה נכונה בדבר לקיחת הלוואה לעסק.

*אי־עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.