ימי החורף כבר ממש מעבר לפינה, והבית שלנו צריך להיות ערוך לכך

אם אתם יוצאים החוצה, מרגישים שהשמש עדיין לוהטת ואחוזי הלחות עדיין מרקיעים, וקוראים שימי החורף כבר ממש מעבר לפינה, אתם אולי מבולבלים. עם זאת, תרשו לנו להזכיר לכם שכל שנה זה קורה מחדש – החורף מגיע בהפתעה, במבול פתאומי ובירידה חדה בטמפרטורות, וכל פעם מחדש הרבה מאוד אנשים מגלים שהם לא היו ערוכים לחורף ולא יודעים כיצד להתמודד איתו היטב. חלק משמעותי ביותר מההתמודדות הזאת הוא כל מה שקשור לחדר השינה שלכם – וכעת ננסה לתת לכם את הנקודות החשובות בהכנת חדרי שינה לעונת החורף.

על מה חשוב להקפיד בהכנת חדר השינה לחורף? מהם הפריטים הנחוצים לנו?

בכדי שחדר השינה יהיה מוכן לחורף, אתם צריכים לוודא שכל מה שנחוץ לכם בחדר זה בעונה הקרה תקין, נקי ומוכן. זה מתחיל במצעים – בחורף אנחנו עוברים לשמיכות פוך, כריות כבדות יותר וכתוצאה מכך גם מצעי חורף גדולים יותר, וחשוב לוודא שהמצעים, הסדינים והציפיות נקיים ומוכנים לשימוש לקראת הלילות הקרים המתקרבים. בנוסף, אם ישנם גופי חימום כאלה ואחרים, בין אם מדובר בהסקה, במזגן שמשמש לחימום או בגופי חימום חשמליים אחרים – חשוב לבדוק את תקינותם עוד לפני שהחורף מגיע ולוודא שכאשר נזדקק להם הם לא יכזיבו – בחורף יהיה לנו יקר וקשה יותר להשיג מחממים איכותיים אם נידרש לכך.

לא רק פריטים – יש לוודא שהחדר עצמו ערוך לימים גשומים וקרים

בשלב זה חשוב להדגיש כי הכנת חדר השינה לחורף היא לא רק הכנה או רכישה של פריטים הנחוצים עבור חדר השינה, אלא גם ואולי בעיקר הכנה של החדר עצמו כמרחב. בכדי שנוכל להיות בטוחים שהחורף הקר והגשום לא ייכנס לנו לתוך הבית, עלינו לוודא שהבית והחדר אטומים דיים. טיפ שלנו – אם אתם צריכים לבצע בדיקה או חידוש של האיטום בגג ובחלונות הבית, עשו זאת כבר עכשיו, לפני שהגשמים הראשונים מגיעים. כך תוכלו להיות בטוחים שכאשר הם יגיעו – הם לא יגרמו לנזקים אסתטיים או פיזיים בחדר השינה שלכם בפרט, ובבית שלכם ככלל. חשוב להדגיש שאיטום הוא לא רק איטום בפני מים אלא גם בידוד בפני טמפרטורות – ובמקרים מסוימים כדאי להשקיע בשיפוץ תקופתי שבו מוסיפים את הבידוד הנחוץ בחדר השינה בכדי להבטיח שיהיה בו חמים ונעים גם בימי החורף.

הכינו את חדר השינה שלכם היטב לחורף – ותהנו מחורף ביתי, אינטימי ונעים

הכנה של חדרי שינה לחורף דורשת השקעה של כמה שעות בבדיקה, בניקיון ובהכנה של הפריטים השונים המיועדים לחורף, ולעתים גם מלאכה מקצועית של קבלני איטום – אחת למספר שנים. עם זאת, מדובר בהשקעה חשובה ביותר שכל אחד מאתנו נדרש אליה – ומי שמבין זאת היטב הוא מי שהחורף מכה בחדר השינה שלו מבלי שהוא מוכן לכך.