דמיינו ממלכה קסומה שעוטה שלג, כולה לבנה ורק את צמרות העצים המוריקות ניתן לראות. בתי מגורים שגגות הרעפים שלהם גם הם לבנים וכבדים מהשלג, משובצים בדלילות. יערות לבנים וצפופים, עם דרכים מושלגות מזמינות אתכם מכל פינה. בעלי חיים בעלי פרווה סמיכה ונעימה, כמו איילי שלג, שועלים לבנים וכלבי האסקי מצפים בהתרגשות לפגוש אתכם – ובשעות החשיכה, השמיים רוקדים בסחרור של צבעים – אלו הם אורות הזוהר הצפוני, שיש שיאמרו כי הם התופעה העל טבעית ביותר שעין אנושית יכולה לצפות בה.

זה אולי תיאור שנשמע כאילו לקוח מספרי האגדות – אבל זה בדיוק מה שמחכה לכם בסדרה של טיולים מאורגנים ללפלנד, החל מחודש דצמבר. צאו להרפתקה קסומה בלפלנד – ארץ השלג שהיא לא כמו שום דבר שראיתם.

לפלנד – חבל ארץ מהאגדות

לפלנד היא חבל ארץ בצפון יבשת אירופה, המתחלק בין שטחן של ארבע מדינות (שבדיה, נורווגיה, רוסיה ופינלנד). בירת חבל הארץ היא רובניימי – והיא בחלק הפיני והמיושב יותר של לפלנד.

רובניימי בירת לפלנד נמצאת רק חמישה קילומטרים מדרום לחוג הקוטב הצפוני – זהו היקף כדור הארץ שמצפון לו הקוטב הצפוני, בו למשל השמש אינה זורחת בשיא החורף ואינה שוקעת בשיא הקיץ.

בלפלנד תמצאו שפע של טיולי קיץ, בנופים אביביים, מוריקים ומיוערים – אבל הקסם שלה הוא ללא ספק דווקא הנופים החורפיים שלה. לפלנד מתכסה בשלג בתחילת החורף בסביבות נובמבר, והמראה הבוהק מלובן נותר עוטף את חבל הארץ בדרך כלל עד סוף מרץ. אלו הם החודשים הכי טובים לטיול שלג אמיתי בלפלנד – כאשר מומלץ לצאת או בתחילת התקופה (לקראת דצמבר) או בסופה (לקראת מרץ) – גם לטובת שעות אור רבות יותר בכל יום, וגם בשל מזג האוויר, שבמהלך החורף יפריע לאיכות הטיול שלכם גם אם תתלבשו חם.

טיול חורף בלפלנד – באמת לא כמו טיול בשום מקום אחר

רובניימי בירת לפלנד הפינית היא עיר יפהפייה. מדובר ב – "עיר אוניברסיטאית" שהאוכלוסייה בה היא צעירה, נעימה ומסבירת פנים. בעיר תמצאו מרכז קניות, מסעדות עם אוכל מקומי אותנטי, מוקדי בילוי ועוד. מחוץ לעיר – שפע של פנינות טבע, יערות לבנים ועוד.

אנחנו רוצים להמליץ לא על טיול עצמאי – אלא דווקא על טיולים מאורגנים בלפלנד, בהם הנאתכם מובטחת. בחבל ארץ ייחודי כזה, שלא דומה לשום מקום אחר בעולם, פחות מומלץ לטייל באופן חופשי או "ללכת לאיבוד" (כמו שאתם אולי אוהבים לעשות בערים מרכזיות אחרות באירופה) – המסגרת המקצועית של טיול מאורגן מאפשרת ליהנות מכל האטרקציות תוך שילוב הסברים ברורים, נסיעות נוחות ותנאי אירוח חמים ונוחים.

עכשיו הזמן לתכנן את הטיול שלכם בלפלנד!

עונת תיירות החורך ללפלנד מתחילה בדרך כלל בסביבות דצמבר, והטיולים המאורגנים בלפלנד מציעים בדרך כלל מסגרת טיולים של כשבוע. דצמבר הוא חודש מצויין לבקר בלפלנד – אז כאמור הימים ארוכים והקור עוד לא חודר עצמות. טיולים מאורגנים בלפלנד נערכים לכל אורך חודשי החורף, ואם אתם רגישים לקור – נמליץ להעדיף דחיית הטיול לאזור חודש מרץ, אם לא מצאתם טיולים מאורגנים ללפלנד בתחילת החורף.

מה תראו בלפלנד, ולמי זה מתאים?

באופן מפתיע, על אף שמזג האוויר והתנאים בלפלנד הם לא פשוטים למטייל העצמאי, טיולים מאורגנים בלפלנד מתאימים לכל סוג של אוכלוסיה – גם ילדים קטנים (שבדרך כלל מהופנטים רק למראה הררי השלג שכיף כל כך לשקוע בו – אחרי שאוספים את ביגוד השלג המתאים – ולבנות בו אנשי שלג), גם אוכלוסיה בוגרת יותר, וגם למי שלא ממש בכושר.

בין האטרקציות שתוכלו למצוא רק בלפלנד:

  • כחמישה קילומטרים צפונית לרובניימי, תבקרו בכפר המקורי של סנטה קלאוס, העוטה תפאורה חגיגית במיוחד לקראת חג המולד בסוף דצמבר (אבל הוא תמיד חגיגי!).
  • תוכלו לרכב במזחלת רתומה לאיילי שלג, הדומה למזחלת של סנטה קלאוס.
  • נסיעה במרחבי הטבע הקפואים על מזחלת כלבי האסקי אנרגטיים במהירות מפתיעה, אשר תכיר לכם את אחת הדרכים השכיחות להתנייד בלפלנד הקדומה – וגם את אחד מענפי הספורט המרתקים בחבל הארץ.
  • בביקור בארמון הקרח לומילינה – תראו חדרים (להשכרה) עשויים קרח מן המסד לטפחות, עם אמנות קרח מפתיעה.
  • בביקור בגן החיות הצפוני בעולם, ראנואה, תוכלו לצפות בבעלי החיים המתגוררים באזור קר זה של הגלובוס.
  • ועוד המון!

בין לבין, תיהנו מארוחות חמות שממלאות את הבטן בסביבה הקרה, מערבים מאורגנים של צפייה באורות הזוהר הצפוני (לא תמיד הם מופיעים, כך שצפייה בהן היא גם עניין של מזל), ועוד.