גם אם כבר קיפלתם את המעילים, הכפפות וכובעי הגרב היכונו לשבועיים של חורף מושלג וספורטיבי באירוע הספורט הגדול של השנה. אולימפיאדת החורף ה-23 תיפתח היום בצהריים  (שידור ישיר בערוץ הספורט) בעיר פיונצ'אנג שבקוריאה הדרומית, בטקס פתיחה מרשים, בו יצעדו 92 משלחות וישתתפו 3,000 ספורטאים, ב-16 ימי התחרויות שיסתיימו ב-25 בפברואר.

למרות שבמשך 3 שנים ו-11 חודשים אין לרוב הישראלים הזדמנות להיפגש עם ענפי ספורט כמו: מזחלות, קרלינג, הוקי קרח, ביאטלון, קפיצות סקי ועוד.. זוהי הזדמנות מצוינת להתרווח בכורסה עם מרק של סוף החורף, לראות ספורט אולימפי במיטבו ולעודד את הישראלים שינסו לחזור הביתה עם במדליה ראשונה בהיסטוריה. אז רגע לפני שזה קורה ואפשר להתחיל להתרגש, בואו נכיר את החבורה בכחול לבן שתייצג אותנו. 

המשלחת הישראלית תהיה הגדולה ביותר מאז החלה להשתתף במשחקי החורף, בלילהאמר, נורווגיה 1994 ותמנה 10 ספורטאים וספורטאיות שיתחרו ב-4 ענפי ספורט: ולדיסלב ביקנוב (החלקה מהירה על מסלול קצר), אדם אדלמן (מזחלות),אלכסיי ביצ'נקו, דניאל סמוכין (החלקה אמנותית, סולו יחיד), יבגני קרסנופלסקי ופייג' קונרס (החלקה אמנותית זוגות ספורטיבי), רונלד זילברברג ואדל טנקובה (החלקה אמנותית זוגות ריקוד), איימי ביוקנן (החלקה אמנותית קבוצתי) ואיתמר בירן (סקי אלפיני).

יבגני קרסנופולסקי ופייג' קונורס (צילום: עמית שיסל / באדיבות עמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי).

אלכסיי ביצ'נקו  – החלקה אמנותית על הקרח (סולו)

בכיר הישראלים על הקרח,סגן אלוף אירופה מ-2016, שסיים במקום עשירי באליפות העולם באפריל. לפני ארבע שנים באולימפידה הקודמת הסוצ'י סיים במקום ה-21. המחליק האמנותישחגג את יום הולדתו ה-30 עלה מאוקראינה לפני שבע שנים עם אימו ואחיו ומתגורר בנתניה ומתאמן עם נבחרת ישראל בניו-ג'רזי. למורת שהוא מתחרה בענף ספורט ברמה מאוד גבוהה של מתחרים, ביום טוב הוא יכול להגיע לגמר ואפילו לסיים במקום מכובד. 
זמני התחרותתרגיל קצר: 16.2 10.00-14.30 ותרגיל חופשי: 17.2 10.00-14.25

דניאל סמוכין – החלקה אמנותית על הקרח (סולו)

הישראלי השני שיתחרה בתחרות הסולו הוא דניאל סמוכין בן ה-19, אלוף העולם לנוער ב-2016. בגיל 15 הוא החל לייצג את ישראל והתברג בצמרת המחליקים האמנותיים בעולם. ב-2015 סיים במקום העשירי באליפות אירופה לבוגרים ושנה לאחר מכן התקדם עד למקום השביעי. סמוכין נולד ארץ ובגיל שלוש עזב עם הוריו לארה"ב. אצלנו הכל נשאר במשפחה, אביו איגור משמש כמאמנו ואמו אירינה היא האחראית לכוריאוגרפיה.
זמני התחרותתרגיל קצר: 16.2 10.00-14.30 ותרגיל חופשי: 17.2 10.00-14.25.

ולדיסלב ביקנוב – החלקה מהירה על הקרח
(במקצים ל-500, 1,000 ו-1,500 מטר)

ספורטאי נוסף שאפשר לצפות ממנו להישג משמעותי הוא הספרינטר ולדיסלב ביקנוב בן ה-28. הוא נולד בלבוב שבאוקראינה ובגיל 5 עלה לישראל עם משפחתו, כיום הוא מתגורר בקריית שמונה. ביקנוב הוא אלוף אירופה בהחלקה מהירה במסלול קצר ל-3000 מטר (דודרכט 2015 ודרזדן 2018). גם לו זו האולימפיאדה השנייה לאחר שבסוצ'י (שם נשא את דגל ישראל בטקס הפתיחה), לא הצליח לעבור את המוקדמות. מאז המחליק הישראלי רק הלך והשתפר והוא מתאמן רוב השנה בהולנד עם המחליקים הטובים בענף.

באליפות אירופה שהתקיימה לפני כחודש בדרזדן גרמניה זכה ביקנוב ב-3 מדליות – מדליית זהב בתחרות ל-3000 מטר בתוצאה של 5:02.882 דקות, מדליית כסף בניקוד הכללי (52 נק') ומדליית ארד בתחרות ל-1500 מטר בתוצאה של 2:15.432 דקות. בכושר הזה אפשר לצפות ממנו להופעה בלתי נשכחת.
זמני התחרות –  1500 מ' 10.2 – 19.00-21.50,  1000 מ'13.2 –  19.00-21.55, 500 מ'20.2 – 19.00-21.00.

ולדיסלב ביקנוב (צילום: עמית שיסל / באדיבות עמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי).

איתמר בירן – סקי אלפיני (סלאלום קצר וענק)

גולש הסלאלום הישראלי רק בן ה-19 התחיל ללמוד סקי מגיל 3, ב-2016 השתתף באולימפיאדת הנוער וסיים במקום ה-49 בסלאלום הענק באליפות העולם לבוגרים בשנה שעברה. בנובמבר האחרון הוא זכה במקום הראשון בסלאלום בתחרות סבב שנערכה בצרפת. באולימפיאדה ישתתף בירן בסלאלום ובסלאלום הענק.
זמני התחרות18.2 10.15-12.15 ו –  13.45-15.25, 22.2 10.15-11.30 ו – 13.45-15.25.

אדם אדלמן – מזחלות (סקטלון)

איש המזחלות הישראלי  יהיה לנציג הישראלי הראשון שיתחרה בענף הסקלטון – מזלחת יחיד, אחד הענפים המורכבים והמסוכנים שנעשה על מזחלת בשכיבה על הבטן כשהראש מלפנים. אדלמן בן 26, נולד בברוקלין למשפחה יהודית מסורתית ועלה השנה לארץ כדי לייצג את ישראל.

אדם אדלמן (צילום: עמית שיסל / באדיבות עמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי).

ב-2015 הוא החל להתחרות בתחרויות בינלאומיות תחת דגל ישראל ובהמשך קיבל אזרחות ישראלית. ב-2016 השתתף באליפות העולם במזחלות שנערכה אינסברוק שבאוסטריה וסיים במקום ה-31,  ב-2017 השתתף באליפות העולם שנערכה באגם המלכים בגרמניה וסיים במקום ה-35. בינואר 2018 דורג במקום ה-34 בדירוג העולמי לגברים.
זמני התחרותמרוץ 1+2: 15.2 10:00 – 12:25 , מרוץ 3+4: 16.2 09:30 – 11:25

יבגני קרסנופולסקי ופייג' קונרס – החלקה אמנותית (זוגות ספורטיבי)

הצמד הישראלי בריקוד הספורטיבי, משתפים פעולה רק מחודש אפריל 2017. בסוצ'י 2014 קרסנופולסקי שיתף פעולה עם אנדראה דוידוביץ', והשניים סיימו במקום ה-15 בגביע נבלהורן לשנת 2017 שנערך באוברסטדורף, יבגני קרסנופולסקי ופייג' קונרס סיימו במקום השמיני עם 171.61 נקודות והבטיחו מקום אחד למשלחת הישראלית במקצוע ההחלקה האמנותית לזוגות. הם ינסו להתברג בין 16 הזוגות שעולים לגמר.
זמני התחרות – תרגיל קצר 9.2 – 10.00-13.25, תרגיל חופשי 11.2 – 10.00-14.35

אדל טנקובה ורונלד (רוני) זילברברג – החלקה אמנותית (זוגות ריקוד)

מתחרים בהחלקה אומנותית על הקרח בריקוד זוגי קבוצתי. הם עברו מקטגוריית הצעירים לבוגרים לפני כשנה וכבר ייצגו את ישראל בכמה תחרויות בינלאומיות. זו בפעם הראשונה בה ישראל תשתתף בתחרות ההחלקה על הקרח לקבוצות במשחקים האולימפיים ומי שתצטרף לביצ'נקו, טנקובה, זילברברג, קרסנופולסקי וקונרס היא איימי ביוקנן שלא הצליחה להיכנס לתחרות היחידות אצל הנשים.
זמני התחרות – זוג ריקוד: תרגיל קצר וקבוצתי 11.2 – 10.00-14.35 תרגיל חופשי 12.2 – 10.00-13.10.