המרכז לבריאות הנפש שער מנשה יושבת ביום שלישי הקרוב בעקבות תקיפות של אנשי צוות בידי מטופלים, כך הודיעו האחים והאחיות במרכז הרפואי.

רבקה בן דוד יו"ר ועד האחיות בבית החולים אמר כי "בעקבות האלימות וההכפשות וחוסר בכוח אדם הכרזנו על שביתה של האחים והאחיות בכל הסקטורים".

ההודעה באה אחרי שחולה המאושפז במחלקה לביטחון מירבי במרכז, פגע היום (ראשון) פגיעה פיזית קשה בעובד סיעודי בבית החולים, גרם לו חבלות קשות וכנראה זעזוע מוח. העובד הסיעודי פונה למיון של בית החולים הלל יפה, כשהוא מקיא, עם חשש לזעזוע מוח ופגיעות גופניות נוספות. מבית החולים נמסר כי הוא טופל ושוחרר לביתו.

על פי הודעת העובדים, התוקף פגע במטופל אחר בזמן ארוחה בחדר האוכל. צוות בית החולים, שמנה שישה עובדים סיעודיים, ביקש לקשור אותו על מנת לתת לו טיפול מונע לעצירת התקף הזעם והאלימות. החולה הצליח להכות בצורה אלימה באחד מעובדי הצוות ובעט בראשו, שאר אנשי הצוות הצליחו להשתלט על החולה המתפרע ולקשור אותו.

התוקף הועבר לאשפוז בשער מנשה ביום רביעי רביעי האחרון, אחרי שפגע פיזית באחות המרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב בו אושפז קודם לכן.

ממשרד הבריאות נמסר כי "המשרד מצר על הפגיעה באיש הצוות ומביע הערכה רבה לצוותי החטיבה לביטחון מירבי על ההתמודדות היומיומית עם מורכבות החולים המאושפזים בחטיבה. יעשה כל מאמץ לשמירה על בטחון הצוותים והמטופלים בחטיבה".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי הוא תומך באופן מוחלט בצוות הרפואי של בית החולים שעומד בקו הראשון של העשייה היום יומית במערכת הבריאות והוא עושה זאת בקושי רב ובנחישות. "יש פה מערכת שלמרות כל המתקפה שהיא חוותה ולמרות הקושי יש בה אנשים נפלאים שרוצים להמשיך את העשייה ולפתור את הבעיות הקיימות בה", הוסיף, "המשאבים שאנחנו מקצים הם רחוקים מאוד מלהספיק, אבל אנחנו נמשיך להקצות, החוסר במערכת נוצר על פני הרבה מאוד שנים במערכת בריאות הנפש והבעיות שם קשות אבל הדו"ח האמיץ שהוגש על ידי הועדה לצמצום ההגבלות בקשירות וכן הצוות המיוחד שמיננו מעידים על המשקל הרב שאנחנו מייחסים למערכת בריאות הנפש".