המטה ללוחמה בטרור הודיע הבוקר (שישי) על פתיחתו של מעבר טאבה ליוצאים לסיני. כזכור, המעבר נסגר לפני חג הפסח בעקבות חשש שדאע"ש ינסו לבצע פיגוע כנגד ישראלים הנופשים בסיני במהלך החג. עם זאת, אזהרת המסע נשארת בעינה.

בהודעת המטה נכתב כי "בהתאם להערכת מצב שהתקיימה במטה ללוחמה בטרור ובאישור הדרג המדיני , הוחלט לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לסיני."

יחד עם זאת המטה ללוחמה בטרור מדגיש כי האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור, קונקרטי ומיידי, כפי שמשתקף באזהרת המסע החמורה, ולצידה ההמלצה להימנע מביקור באזור, ולשוהים שם לצאת ממנו לאלתר.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר בהודעה לתקשורת כי "ההחלטה לא לאפשר יציאה של אזרחים ממעבר טאבה נתקבלה על רקע הערכת כל הגורמים המוסמכים כי קיים איום קונקרטי למטיילים בסיני במהלך חג הפסח, על רקע פעילות מתעצמת של ״מחוז סיני״ של דאעש בחודשים האחרונים ועל רקע הפיגועים הקשים במצרים.

האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור וההמלצה לאזרחים ישראלים להימנע מביקור באזור נותרה בעינה, אך בעקבות הערכת מצב עדכנית ומשחלף החג המליצו הגורמים המוסמכים לא להמשיך לאסור המעבר."

לפני כשלושה ימים (שלישי) תקף דאע"ש מנזר בדרום סיני והרג שוטר מצרי. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה בה פתח דאע"ש באש על כוח שיטור מצרי שעמד במחסום הסמוך למנזר סנטה קטרינה. זוהי הפעם הראשונה בה דאע"ש תוקף מנזר.

המנזר היווני אורתודוכסי נבנה בין השנים 527 – 565 לספירה, בידי הקיסר יוסטיניאנוס הראשון, והוא הוכתר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. בשבוע הבא אמור לבקר האפיפיור פרנציסקוס במצרים, וביקורו יעמוד בסימן הפיגועים הקשים שחוותה הקהילה הנוצרית במצרים בשבועות האחרונים. בעקבות הפיגועים הכריז הנשיא המצרי א-סיסי על מצב חירום והורה על פריסת חיילים באתרים מרכזיים במדינה.