מיקי גנור, איש העסקים שייצג את החברה הגרמנית 'תיסנקרופ' במשא ומתן לרכישת צוללות עם מדינת ישראל, נמצא, כך על פי דיווח בחדשות ערוץ 2, במגעים לקראת האפשרות שיהיה עד מדינה, בפרשת הצוללות הידועה גם כתיק 3000. עורך דינו של גנור, נתי שמחוני, התפטר מייצוגו בשל המגעים – ויחליף אותו עו"ד אלי זוהר.

כעת דיון בבית משפט השלום ברשל"צ, בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו ואת מעצרו של מעורב נוסף, המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף. על חלקו בפרשת הצוללות, חשוד גנור בהלבנת הון, קשירת קשר לפשע ומרמה.

בשבוע שעבר האריכה נשיאת בית משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון, את מעצרו של גנור במספר ימים נוספים, וזאת תחת הטענה כי חומר רב נאסף בפרשה, אשר מרביתו חסוי מהציבור.

בנוסף לחשדות כלפי גנור בפרשת הצוללות, היה גנור גם ככל הנראה שותף בנסיון להפריט את מספנות חיל הים. בקיץ 2016 נפגש גנור ועורך דינו של נתניהו ובן דודו, דוד שימרון החשוד גם הוא בפרשה, עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בתקווה שיצליחו ללחוץ עליו לקבל את הפרטת מערך האבטחה של הצוללות, המספנות, ולהעבירן לידי התאגיד אותו הוא מייצג 'תיסנקרופ'. מהלך זה לא צלח מכיון בשל התנגדותם של ניסנקורן ויו"ר ועד עובדי צה"ל, משה פרידמן.

במידה ויהיה גנור עד מדינה, הסדר הטיעון שלו עם הפרקליטות צפוי להיות מקל – וזאת בתמורה למידע רגיש שיספק לתביעה בתיק. כזכור, במשפט שהתנהל מול ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הפכה מזכירתו שולה זקן, לעדת מדינה, וסיפקה מידע מפליל על מעסיקה לשעבר.