הנשיא דונאלד טראמפ מכחיש אתמול אחה"צ (א') טענות שנשמעו בסביבתו על כך שהוא שוקל לפטר את רוברט מולר, אבל זה לא מונע ממנו להוסיף לביקורת הנמתחת מהגורמים השמרניים בממשלו על המהלך בו נקט התובע המיוחד מולר על מנת להשיג גישה לאלפי מסמכי דואר אלקטרוני שנשלחו והתקבלו בתיבות הדואר האלקטרוני של פעילי טראמפ בתקופת המעבר בין בחירתו של טראמפ למינויו הרשמי.

מדובר בעוד שלב במסכת הארוכה של תהליך החקירה הבודק את התערבות רוסיה בבחירות 2016 בין דונאלד טראמפ להילארי קלינטון. במרכז הפרשה הנוכחית נמצא צוות האחראי על תקופת המעבר בין הנשיאים, ונקרא 'טראמפ לאמריקה' (TFA). קורי לנגופר, עורך הדין של 'טראמפ לאמריקה', צוות שעדיין פועל אך מכחיש תיאום עם הממשל בבית הלבן, אישר שמולר השיג את המסמכים מספקי השירות הפדרלי (GSA), כך במכתב שנשלח לשתי וועדות של הקונגרס האמריקאי.

במכתב לנגופר כתב שספקי השירות הפדרלי (GSA) סיפקו את רישומי ההתכתבויות באופן לא תקני, וכן הוא הוסיף שהחוקרים כבר משתמשים בתכתובות האי מיילים באופן אקטיבי בחקירתם. חלק מהתכתובות אף נמצאות לטענתו של לנגופר תחת חסיון עורך דין-לקוח. במכתב ליו"רים הרפובליקניים של שתי הועדות, טען לנגופר כי החשיפה היתה "לא מורשית".

בידי צוות החוקרים מוחזקים מאז ספטמבר עשרות אלפי מסמכים מתכתובות הכוללות 13 בכירים בצוות המעבר, ועוד עובדים זוטרים נוספים. מתקיים כעת ויכוח האם ספקי השירות הפדרלי היו מחויבים לשמירת פרטיות התכתובות כפי שהבטיח בכיר בשירות, או שמא לאור העובדה שבהסכימם לשימוש בספקית השירות הפדרלית הם מסירים צפייה לפרטיות בדואר האלקטרוני הרשמי שלהם.

על פי פרסומים בתקשורת האמריקאית, פיטר קר,  דובר מטעמו של מולר, דחה את הטענות וקבע כי "כאשר השגנו תכתובות דואר אלקטרוני במהלך החקירה הפלילית המתמשכת, הבטחנו אחד מן השניים – או אישור מטעם הבעלים של התכתובות או אישור חוקי בהליך תקין".