עובדי טבע ימשיכו היום (רביעי) בצעדי המחאה ברחבי הארץ וישביתו באופן מלא את הפעילות במפעלי החברה בירושלים, טבע מדיקל באשדוד, ובמפעלים פלנטקס ואביק בנתניה. כמו כן, העובדים ינקטו בעיצומים ויערכו אספות הסברה, במהלכם תשובש העבודה במפעלים טבע כפר סבא, טבע-טק בנאות חובב, מיגדה בקריית שמונה, במרכז הלוגיסטי בשוהם ובמטה החברה בפתח תקווה.

הבוקר הפגינו עובדי טבע מול ביתה של גליה מאור, אחת מ-4 חברי הדירקטוריון הישראלים בטבע אשר שותפים לאישור תכנית הפיטורים. בהמשך, עובדי טבע צפויים לקיים הפגנות ומשמרות מחאה מול בתיהם של בכירים וחברי דירקטוריון נוספים בחברה.

הפגנת עובדי טבע מול ביתה של גליה מאור, דירקטורית בחברה, 20.12.17 (צילום: מרים אלטשר/ פלאש 90)

מחר (חמישי) יפגינו עובדי טבע מול ביתו של חמי פרס, אף הוא חבר בדירקטוריון של טבע. ההפגנה תחל בשעה 7:00 מול ביתו של פרס ברעננה. במקביל תימשך מחר השבתה מלאה של מפעלי טבע בירושלים ובאשדוד.

אמש, הוציאה ההסתדרות באמצעות משרד עורכי הדין של בעז בן צור, מכתב אזהרה חריף לחברי ההנהלה וחברי הדירקטוריון בטבע בנוגע להפרת חובותיהם כלפי עובדי החברה

אתמול הפגינו עובדי טבע בירושלים בשל ההודעה כי פגישת ראש הממשלה ושרי האוצר, הכלכלה והעבודה והרווחה עם מנכ"ל טבע נכשלה, והמפעלים בירושלים יסגרו. מההסתדרות נמסר כי "לממשלת ישראל אסור להיכנע לתכתיבים של מנכ"ל טבע ולהגיב בצורה רופסת. ההסתדרות תמשיך במאבק על צמצום מספר המפוטרים. על הממשלה להעביר בהקדם חקיקה שתשמור על מעמד האדם העובד ותקשר בין מערך המיסוי וההשקעות לבין התעסוקה בישראל. חברי דירקטוריון טבע צריכים לעשות לעצמם חשבון נפש".

הפגנת עובדי טבע מול ביתה של גליה מאור, דירקטורית בחברה, 20.12.17 (צילום: דוברות ההסתדרות)

 

ההסתדרות הלאומית וועד עובדי "טבע טבליות" הודיעו כי החליטו להחריף את המאבק ולהרחיב אותו לזירה הבינלאומית להשפיע על הגורמים הכלכליים העולמים שיביאו את טבע להמשיך ולייצר בירושלים בירת ישראל. עובדי "טבע טבליות" ירושלים הודיעו כי הם "שוקלים צעדים דרסטיים כולל שביתת רעב".