שני גברים נעצרו אחרי שהרכב בו נסעו התנגש ברחוב פלינדרס, באזור מרכזי והומה במלבורן. 19 אנשים נפצעו, ביניהם 14 שנזקקו לפינוי לבית החולים, חלקם במצב קשה. אחד הפצועים קשה הינו ילד בגיל הגן הסובל מפציעות ראש. התקרית אירעה היום (ה') בשעה 16:30 שעון מקומי.

משטרת ויקטוריה מסרה כי הנהג וגבר נוסף שהיה איתו בג'יפ הלבן נמצאים כעת במעצר משטרתי. המניע אינו ברור כרגע, אך המשטרה טוענת כי הדריסה היתה מכוונת. הנהג הוא אזרח אוסטרליה, ממוצא אפגני, בן 32 ומוכר כסובל מבעיות נפשיות ובעל עבר ידוע של שימוש בסמים. במסיבת עיתונאים דובר המשטרה בעיר אמר כי נראה שאין מדובר באירוע טרור אך גורמי אכיפה האחראים על מאבק בטרור ימשיכו לקחת חלק בחקירה כדי לשלול כל אפשרות שהדריסה הינה פיגוע.

עדים סיפרו לרשת סקיי כי הרכב חצה צומת ברמזור אדום, האיץ ופגע בהולכי רגל. "כשהרכב התקרב לצומת.. הוא פשוט קצר את כולם, אנשים עפו לכל עבר" אמרה סו בשידור רדיו של רשת 3AW, והוסיפה כי היא שמעה את קולות ההתנגשות של המכונית בבני האדם. עוד עד ראייה סיפר כי הוא ראה את המכונית מתנגשת באנשים שאחזו בידם שקיות קניות, ושהיו שם "עגלות עם קניות. אני מקווה שזה היה עגלת קניות ולא עגלת ילדים".

מדובר באזור קניות מרכזי בעיר, ובתקופה בה רבים יוצאים לערוך את קניות לכבוד חג הכריסטמס המתקרב. הרכב נעצר כשהתנגש בתחנת איסוף נוסעים של הרכבת העירונית.