תחת מזג אוויר קשה וגשום, הפגינו הערב (ראשון) עובדי טבע מול ביתו של אמיר אלשטיין בהר אדר. אלשטיין משמש כחבר דירקטוריון בטבע משנת 2009, והוא אחד מחברי הדירקטוריון הישראליים השותפים לאישור התכנית לפיטורי הענק בארץ.

"אמיר אקשטיין תתבייש" קראו כלפי ביתו המפגינים, "כסף זה לא הכל – איפה הציונות שלך? יהודי שזורק יהודי, אין דבר כזה. צא החוצה וקח אחריות. עשית מיליונים על הגב שלנו – קח אחריות. לא ניתן לך מנוחה עד שתחזיר את הכספים!"

בימים האחרונים הפגינו העובדים גם מול בתיהם של חברי הדירקטוריון גליה מאור וחמי פרס, השותפים אף הם לאישור הפיטורים ההמוניים. בהפגנותיהם מצביעים עובדי טבע על כך שאף לא אחד מהדירקטורים הישראלים בטבע – לא הביע התנגדות לתכנית הפיטורים הנרחבת בחברה, המקיפה 1750 עובדים, אשר עברה בדירקטוריון פה אחד.

בהפגנת הענק לפני שבוע אמר יו"ר ועד עובדי טבע בפתח תקווה דניאל שבתאי: "שולץ לא אשם בכלום. גליה מאור היא ישראלית. ארז ויגודמן הוא ישראלי. יצחק פטרבורג הוא ישראלי. חמי פרס – ישראלי. ההחלטה בדירקטוריון התקבלה בלי מתנגד אחד. בדיוק כמו ההחלטה לרכוש את אקטיביס שעומדת על ראשו של ויגודמן שמטייל היום בעולם".

מחר (ב') תימשך ההשבתה המלאה של מפעלי טבע בירושלים. ביתר מתקני החברה העובדים יקיימו אספות הסברה במהלך היום, תוך שיבוש הפעילות השוטפת.