ב-20 באוקטובר 1957 נכתב בעיתון "דבר": "עמידתו האיתנה של ויסוקר בין קורות השער. זינוקיו הנאים  ועצירותיו הנפלאות, זיכוהו בביקורת חמה ובתשואות סוערות בכל מגרשי הכדורגל עליהם הופיעה הקבוצה הפתח־תקואית."

אמש (שני) בגיל 87 הלך יעקב ויסוקר לעולמו, ויסוקר נחשב לאחד הסמלים הגדולים של הפועל פתח תקווה בשנות ה-50 וה-60 במדיה שיחק 15 עונות. אותה בתקופה הייתה הפועל פתח תקווה מהקבוצות הבולטות בכדורגל הישראלי וזכתה בשש אליפויות, חמש מהן רצופות בין השנים 1959 ו-1963, כשלצידו שיחקו שמות גדולים כנחום סטלמך, בועז קופמן, שלמה נהרי וזכריה ואבשלום רצאבי.

יעקב ויסוקר (באדיבות מוזיאון הפועל פ"ת)

יעקב ויסוקר נולד בת"א בשנת 1930 וגדל בעיר פתח תקווה, מגיל צעיר נמשך למשחק הכדורגל והחל לשחק בקבוצת הנוער מכבי "משה" בפ"ת בתפקיד מקשר ימני, ימיו במכבי לא ארכו הרבה והוא עבר לשחק בשורותיה של הפועל, גם כן בתפקיד קשר. בקבוצת הנוער שהוא מתפקד גם כשוער וגם כקיצוני, ולקבוצת הבוגרים עלה ב-1947 בתור חלוץ, קיצוני ימני. ב-1948 במהלך אחד ממשחקי הקבוצה, הורחק השוער אלי קרוסהר וויסוקר התבקש ע"י המאמן להכנס לשער, מאז קבע את מקומו בין הקורות עד סוף הקריירה בסוף שנות ה – 60. מספר השערים שספגה הפועל בתקופה בה עמד בשער היה באופן קבוע בין הנמוכים בליגה, זאת הודות ליכולת הגבוהה שהציג, כשהוא מצטיין בעצירת כדורים קשים, בעלי חצי גובה ולא מראה פחד גם לזנק. למרות שיהיה שוער, לויסוקר יש 9 כיבושים במאזנו, דבר נדיר לשוער – זאת בשל העובדה שהיה בועט הפנדלים של הקבוצה.

כמי שנחשב לשוער מוביל ומוערך, עמד ויסוקר גם בשער של נבחרת הפועל ונבחרת ישראל בה בה ערך תשע הופעות (משום ששימש כמחליפו של יעקב חודורוב) ואף השתתף באליפות אסיה בהונג-קונג.

בעונת 1963/1964 החליף אותו אחיו הצעיר יצחק "איציק" ויסוקר (כיום בן 73) בעמדת השוער של פתח תקווה והוא עצמו עבר לשמשון תל אביב. הוא חזר לפתח תקווה בעונה הבאה בעקבות פציעה שעבר אחיו ובמשך אותה העונה שניהם מילאו את התפקיד לסירוגין. לאחר עונה זו פרש ממשחק ושימש כמאמן מספר שנים – תחילה בהפועל יהוד, איתה עלה מליגה ב' לליגה א', אח"כ בקבוצת הנוער של הפועל, ולאחר מכן את הפועל הרצליה והפועל צפון.

מתוך ארכיון "דבר" 21.3.1973

במקביל להיותו שוער מוערך ויסוקר שימש כנהג אוטובוס בחברת "דן" בקו 46 בה עבד עד יציאתו לפנסיה. מספר פעמים לא התייצב למשחקים מכיוון שהיה עליו להתייצב למשמרת נהיגה.

הפועל פ"ת פרסמה הודעת אבל בה נכתב: "המועדון מרכין את ראשו עם פטירתו של יעקב ויסוקר ז"ל, אחד מגדולי שחקני המועדון בכל הזמנים. יעקב היה אחד מגדולי שוערי ישראל. אנו משתתפים בצער המשפחה". הלווייתו של ויסוקר תיערך היום (שלישי) בבית העלמין ירקון בשעה 13:30.