מלך ירדן עצר לכאורה שלושה מבני משפחתו החשודים בניסיון הפיכה בחסות בית המלוכה הסעודי; כך דווח אתמול (שבת) באתר החדשות אל-שורה. בית המלוכה הירדני, ומשטרת ירדן הכחישו את הידיעה שפורסמה גם בעיתון 'אקספרס' הבריטי. על פי הדיווחים החשודים שהושמו במעצר בית הם אחיו הצעיר של המלך עבדאללה השני – הנסיך פייסל בן חוסיין, אחיו למחצה – הנסיך עלי בן חוסיין המשמש כסגן נשיא פיפ"א העולמית ובן דודו – טלאל בן מוחמד – נכדו של המלך טלאל – אביו של המלך חוסיין, שאולץ לוותר על כסאו בשל טענות לבעיות נפשיות.

עוד על פי הדיווחים, שלושת הנסיכים הירדנים יצרו קשר לאחרונה עם בית המלוכה הסעודי ואמירים מאיחוד האמירויות מאחורי גבו של המלך עבדאללה וזאת במטרה להדיחו או למנוע את העברת הכתר לבנו. בית המלוכה הירדני הכחיש כי השלושה, שלא נראו לאחרונה בציבור, נמצאים במעצר בית. נטען כי הם פרשו מהצבא בימים האחרונים, בשל "ריענון שורות תקופתי".

שלושת הנסיכים סולקו לאחרונה מתפקידיהם הבכירים בצבא ירדן במהלך שנתפס כניסיון הרחקה של יורש העצר הסעודי, מחמד בן סלמאן המקורב אליהם מהשלטון בעמאן. סוכנות הידיעות הממלכתית 'פטרה' דיווחה כי מטרת ההדחה היא לאפשר לנסיך חוסיין, בנו של המלך עבדאללה, תפקיד יותר מרכזי בשלטון.

לאחרונה התגלו מתחים בין בית המלוכה הסעודי לבית המלוכה הירדני בנוגע להכרזת ירושלים של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ. מלך ירדן גינה מכל וכל את הכרזתו של טראמפ, ויישר קו עם נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן ויו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בעוד מלך סעודיה הוביל קו פייסני יותר והכריז כי מזרח ירושלים ראויה להיות בירת פלסטין.

בנובמבר האחרון נערך גל מעצרים חסר תקדים בערב הסעודית. גל המעצרים מיועד לקעקע את כס המלוכה של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. לפי גורמי מודיעין אמריקאים נעצרו כ-500 פוליטיקאים ואנשי עסקים בכירים בממלכה. בין העצורים 11 נסיכים מבית המלוכה בריאד, ארבעה שרים מכהנים, עשרות שרים וסגני שרים לשעבר ואנשי עסקים מהעשירים ביותר בממלכה.