ראשי האגפים במשרד החוץ שיגרו היום מכתב חריף לשר האוצר בתגובה לקיצוץ המתוכנן בתקציב המשרד, קיצוץ שיביא לסגירת נציגויות ישראליות ברחבי העולם. "אנו ראשי האגפים במשרד החוץ מבקשים למחות ולהתריע כנגד הכוונה לקצץ בתקציב משרד החוץ", נכתב במכתב. ראשי האגפים מוסיפים כי "קיצוץ נוסף בתקציב המשרד, שספג בשנים האחרונות קיצוצים כואבים, הוא גזירה שתפגע קשות ביכולת התפקוד של שירות החוץ של מדינת ישראל. מהלך זה עלול להוביל לפגיעה חמורה בחוסנה הלאומי ובביצור מעמדה של ישראל בקהילה הבינלאומית.

מכתב ראשי האגפים במשרד החוץ לשר האוצר

חנן גודר יו"ר ועד העובדים במשרד החוץ אומר כי מדובר במהלך של "חטיפה של להקת פיראטים שיושבים במשרד האוצר" ושלטענתו "חטפו את ספינת שירות החוץ לנמל מסתורין ופורקים את השלל בין ששה משרדי ממשלה שונים". גודר ממשיך כי למרות היותו עובד ציבור שאמור לדברר את הממשלה, הוא מוצא את ההחלטה "מטופשת שמעידה על בורות מוחלטת מצד אנשי האוצר על האתגרים מולם ניצבת מדינת ישראל" וקורא לשר החוץ "להתעורר ולעצור את המהלך המוזר הזה שקורה למשרד דווקא תחת אחריותך הישירה".

"כשזה נוגע למשרד החוץ , אצל עמיתינו באוצר כבר לא מדובר בעז. מינימום עדר עיזים", כך הגיב דובר משרד החוץ עמנואל נחשון בחשבון הטוויטר האישי שלו, בהתייחסו לפרסום תכנית הקיצוץ הממשלתית ביחס לפרק העוסק במשרד החוץ. נחשון הוסיף, "יחסי החוץ של ישראל הם חלק מהביטחון הלאומי וחשוב שבאוצר יבינו את זה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד החוץ בשנים האחרונות נמצא תחת מדיניות קיצוץ אגרסיבית וכבר היום סובל מתקציבי פעילות שטח נמוכה מאוד וחוסר יכולת לאייש תקנים בנציגויות ברחבי העולם. בשנת 2018 לבדה, על בסיס תכנית הקיצוץ משנת 2017 צפויים להיחתך למעלה מ-50 תקנים בתפקידים שונים כפי שפורסם לראשונה ב'דבר ראשון'.