יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן תקף חריפות את התנהלות חברת טבע בעת וועידת גלובס היום (רביעי) בירושלים, כשבאותו הזמן הודיעה החברה כי המפעל השני בעיר, מפעל המשאפים יסגר בתוך כשנתיים. ניסנקורן אמר, "טבע היא מקרה קלאסי של קפיטליזם חזירי. לקחה 20 מיליארד שקל ועשתה מה שהיא רוצה. לא מבין איך היד של דירקטורים כמו חמי פרס לא רעדה."

גם מפעל המשאפים של טבע בירושלים יסגר בתוך כשנתיים – כך עולה מההסכמות שגובשו בין ההסתדרות הכללית והנהלת הקונצרן, לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים, בהסכם הדומה להסכם שנחתם עם ההסתדרות הלאומית במפעל טבע טבליות בעיר. גל הפיטורים הראשון שנקבע כבר לרבעון הנוכחי של 2018, צומצם ל-60 עובדים עד סוף חודש פברואר, וכ-180 העובדים הנותרים ימשיכו לעבוד באתרי החברה בירושלים עד  סגירתם בדצמבר 2019. בהתאם להסכמות נסתיים סכסוך העבודה באתר.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90).

טבע הודיעה כי תאפשר למי מעובדי המפעל, אשר יבקש להצטרף באופן וולונטרי לתהליך סיום העסקה בפברואר 2018 לעשות כן, כששיקול הדעת בעניין זה שמור לחברה.

הצדדים גיבשו תכנית המעניקה מעטפת פרישה מיטיבה לעובדים שיפוטרו בשני המועדים, הכוללת בין היתר פיצויי פיטורים מוגדלים המתייחסים גם לגיל העובד, לוותק שלו ולסיכויי ההשתלבות שלו בשוק התעסוקה הפריפריאלי, וכן יתגמלו את העובדים אשר יישארו לעבוד במפעל עד למועד סגירתו. "בראש מעייננו הבטחת מעבר חלק, ככל הניתן, מטבע הישר למקום עבודה חלופי, אשר יקלוט את העובדים", הודיעה החברה.

בנוסף ינתנו לעובדים ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות, מתקדמות. טבע תקים גם מרכז הכוונה והשמה בצמוד לאתריה, שיחבר מעסיקים פוטנציאליים לעובדיה הצפויים לסיים את העסקתם בחברה. שירותי ההשמה הייחודיים יוענקו, כאמור, במטרה להבטיח מעבר חלק ומיידי למקום עבודה חלופי עת תסתיים ההעסקה בטבע. כמו כן, לקראת מועד סיום העסקה תעניק טבע לעובדיה ייעוץ מקצועי פנסיוני בגין הפרישה.